loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Panický strach – panika

Panický strach – panika

Panický strach – panikaLiečba panického strachu
Liečba panického strachu

Liečba panického strachu
Liečba panického strachu


Kedy a čoho sa bojíme?

  • Panická porucha podľa štatistík postihuje každoročne približne každého desiateho človeka, pričom ženy sú ohrozené dvakrát viac než muži.
  • Prvýkrát sa spravidla objavuje panický záchvat v čase nepríjemnej životnej udalosti, v období ťažkej nešťastnej situácie, keď zažívame neúnosný stres apod.
  • Rizikové sú tiež obdobia ako šestonedelie, strata blízkeho človeka, či odlúčenie od domova.
  • Za priemerný vek vzniku panickej poruchy považujú psychológia vek medzi 23 – 29 rokov. Vznik tejto z časti genetickej poruchy môže podporiť aj užívanie návykových psychotropných látok, typu LSD, marihuana, kokaín.
  • Báť sa môžme čohokoľvek – existuje množstvo už definovaných druhov panických porúch, teda fóbií. Medzi najznámejšie patrí agorafóbia /strach z otvorených priestranstiev/, arachnofóbia /strach z pavúkov/, klaustrofóbia /z uzatvorených miest/ a xenofóbia /strach z ľudí/.
Liečba panického strachu
  • V mnohých prípadoch je panická porucha sprevádzaná depresiami, zmenami nálad a zmenami správania. Ak trpíte čo i len príznakmi panickej poruchy, je nutné aby ste vyhľadali psychologickú pomoc, vďaka ktorej vám psychológ alebo psychoterapeut, prostredníctvom vhodnej terapie, prípadne aj medikamentov, dokáže adekvátne pomôcť.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
mackogu19 január, 2014 o 13:10
Zdravim chcem sa spítať ako sa dá bojovať proti panickému strachu a ci je možne ze pichnie srdca je vyvolané možno aj prave panickym stracho nakolko to picha aj v klude ? Odpoved natoitto otazky prosim preposlite na Facebook Macko Gulai Vopred ďakujem
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.