loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Nová práca? Urobte dobrý dojem!

Nová práca? Urobte dobrý dojem!

Nová práca? Urobte dobrý dojem!Spoznajte firemné zvykyBuďte zodpovedná
Nová práca? Urobte dobrý dojem!

Nová práca? Urobte dobrý dojem!
Nová práca? Urobte dobrý dojem!

Prvé dni v novej práci môžu byť veľmi stresujúce. Ste nová, nikoho nepoznáte a neviete, ako to vo firme chodí. K tomu vám pribudnú nové povinnosti, musíte sa všetko naučiť. Ako tieto dni zvládnuť a rýchlo sa na novom pracovisku “aklimatizovať”?

Prvý dojem

  • Napriek tomu, čo sa niekedy hovorí, prvý dojem je nesmierne dôležitý. Na základe prvého dojmu si ľudia vytvárajú vlastný názor na iných ľudí. Je pravda, že ak niekoho spoznáte lepšie, môže sa ukázať, že prvý dojem bol mylný – čo môže byť plusom, ale aj nemusí. Napriek tomu je užitočné, aby ste sa prezentovali čo najlepšie.
  • Postarajte sa o váš vonkajší vzhľad a dobrý vnútorný pocit. Keď máte pocit, že vyzeráte dobre, dodá vám to sebadôveru. Okrem toho, ľudia podvedome pozitívnejšie vnímajú pekných ľudí.
  • Usmievajte sa. Keď sa budete usmievať, máte väčšiu šancu, že si vás vaši kolegovia rýchlo obľúbia. Smutní a vystrašení ľudia pôsobia nepriateľským dojmom a takýmto spôsobom si nezískajú sympatie ostatných ľudí.  
  • Pamätajte, že ľudia majú najradšej osoby im podobné. Ak niekomu trochu polichotíte alebo zdôrazníte, čo máte spoločné, rýchlo si toho človeka získate . Ale pozor, nepreháňajte to – budete pôsobiť neprirodzene.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.