loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Networking – cesta k novej práci

Networking – cesta k novej práci

Networking – cesta k novej práciÚspešný networking
Networking – cesta k novej práci

Networking – cesta k novej práci
Networking – cesta k novej práci

Odborníci na kariéru sa domnievajú, že väčšina ponúk na prácu nikdy nie je zverejnená pomocou inzerátu, ale odovzdáva sa z človeka na človeka alebo prostredníctvom networkingu, ktorý nám je známy ako tajný trh pracovných príležitostí. Možnosť, že ponuky na prácu vôbec nebudú inzerované, rastie súčasne s úrovňou zamestnania.

Networking znamená rozvíjanie širokej siete známostí – ľudia, ktorých ste spoznali pri príležitosti rôznych spoločenských alebo obchodných stretnutí – a ich využitie vo váš prospech vtedy, keď hľadáte nové zamestnanie. Ľudia, ktorí patria do vašej siete, vám môžu poskytnúť informácie o možnej pracovnej príležitosti alebo rady týkajúce sa určitej spoločnosti či priemyselného odvetvia.  Alebo vás môžu zoznámiť s ďalšími ľuďmi, čo povedie k ešte väčšiemu rozšíreniu okruhu vašich známych.

Tým najlepším miestom, kde môžete začať rozvíjať svoju sieť známostí, je rodina, priatelia, susedia a spolu s nimi aj ich rodiny, priatelia, susedia atď. Avšak tým to zďaleka nekončí. Pohovorte si s kolegami z práce, s kolegami z odboru, v ktorom pracujete, s ľuďmi, s ktorými sa poznáte z obchodných schôdzok, konferencií a veľtrhov. Môžete sa pokúsiť urobiť to isté aj s bývalými kolegami, šéfmi alebo profesormi.

Kľúčom k úspešnému networkingu je motivácia na to, aby ste vynaložili zodpovedajúce množstvo energie, ktorá je potrebná na to, aby všetko poriadne fungovalo. Najprv si musíte všetko pripraviť (napríklad by ste mali mať v počítači zložku s kontaktmi alebo by ste si mali ponechávať a usporadúvať vizitky, ktoré dostávate). Neskôr je nutné, aby ste udržiavali potrebný kontakt (napríklad pravidelné telefonáty, e-maily, priania k sviatkom, narodeninám atď.) A potom si musíte stanoviť určité ciele (napríklad päť nových kontaktov za týždeň).

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.