loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Nebaví vás práca?

Nebaví vás práca?

Nebaví vás práca?
Nebaví vás práca?

Nebaví vás práca?
Nebaví vás práca?

Ak zrazu práca nie je to „pravé orechové“, je načase odpovedať si na otázky, či z nej naozaj ťažíte to, čo chcete.

Ste na ňu stále hrdá?

  • Uspokojuje vás alebo jej máte plné zuby? Stále má vo vašom živote nejaký status alebo je to už úplná rutina, ktorá vás ubíja? Ak v nej zotrvávate len preto, že je dobre finančne ohodnotená a inak vás už nenapĺňa, niečo musíte zmeniť.
Akceptujete aj nižší status?
  • Najmä ženy po materskej dovolenke nemusia vidieť v práci to, čo v nej videli predtým: zrazu chcú tráviť čas aj s dieťaťom, nielen v práci. Problém môže vyriešiť práca na polovičný úväzok. Hoci to môže znamenať menej peňazí alebo prepad v kariére, ak ste to ochotná obetovať, môžete opäť pocítiť rovnaké uspokojenie ako doteraz.
Viete si predstaviť, že živiteľom rodiny bude partner?
  • Ak plánujete podať výpoveď, musíte rátať s tým, že na nejaký čas budú výdavky na partnerovom triku. Je to v poriadku? Je váš vzťah v takom štádiu, aby to prežil? Je partnerova práca spoľahlivá a dá sa očakávať, že kým si vy budete hľadať prácu, on ju nestratí?
Práca na polovičný úväzok
  • Predtým, ako spravíte akékoľvek radikálne rozhodnutie, zistite si, či svoju prácu nemôžete robiť na polovičný úväzok, na dohodu alebo ako živnostník. Pri skrátenom úväzku si ale dajte pozor, aby ste v práci netrávili toľko času ako doteraz, len za menej peňazí.
Nájdete si čas pre seba?
  • Ak ste z práce chodievali rovno do fitka alebo ste medzi kolegami mali priateľov, s ktorými trávite čas aj po práci, dajte si záležať na tom, aby ste to nestratili. Ak ste si odskočili na masáž a zrazu pracujete z domu, ľahko sa vám stane, že čas na seba úplne zanedbáte.
Čo vám hovoria pocity a inštinkt?
  • Čo by ste robili, keby ste zajtra stratili prácu? Ak vaša odpoveď znie „to by bolo to najlepšie, čo sa môže stať“, nemáte čo riešiť. Ak však s odpoveďou váhate, žiadne radikálne rozhodnutia nerobte. Nie je to ale iba o pocitoch, zamyslite sa aj nad dôsledkami: dokážete platiť účty?
Sťahujete sa za novou prácou?
  • Nová práca znamená nových ľudí, ale môže znamenať aj zmenu súkromia: nové mesto, nové bývanie. Dokážete ľahko odísť z toho pôvodného? Ste závislá na pomoci rodičov, ktorí budú zrazu ďaleko? Zvážte aj tieto hodnoty.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.