loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Návrat do práce

Návrat do práce

Návrat do prácePremyslite si, čo chcete dosiahnúťPracujte čo najlepšie
Návrat do práce

Návrat do práce
Návrat do práce

Materská dovolenka alebo dlhší čas strávený mimo práce (napríklad z dôvodu choroby) vás môžu celkom odpútať od reality vašej profesie.

Vrátiť sa na pôvodné pracovisko je často oveľa ťažšie, ako si dokážete predstaviť. A čo ak sa navyše musíte rekvalifikovať a možno začínať od nuly v úplne inom prostredí, kde vlastne neviete vôbec nič o praktických stránkach vášho nového pracovného zaradenia. Je to skutočná nočná mora, ale napriek tomu nemusíte zúfať, existuje totiž niekoľko trikov, ktoré vám vo vyššie uvedenej situácii pomôžu.

Predovšetkým potrebujete ochotného kolegu, s ktorým budete v stálom kontakte a ktorý vás dôkladne oboznámi so všetkými aspektmi vašej novej práce. Za krátky čas vám bude všetko natoľko jasné, že sa budete môcť cítiť sebaistá a ísť do práce s radosťou, a nie vystresovaná a plná pochybností, či vám všetka tá námaha stojí za to a či by predsa len nebolo lepšie vrátiť sa do zabehnutých koľají domáceho života s tým, že to zase nebolo až také zlé...

Rovnako dôležité je zladiť svoj súkromný život s profesijnými potrebami bez toho, aby ste sa vzdali domácich priorít alebo súkromia a pohodlia, na ktoré ste si zvykli. Tu môže pomôcť  napríklad obstaranie panej na opatrovanie detí (ako zamestnaná si to budete môcť dovoliť) alebo sa obráťte o pomoc k príbuzným, a to nielen so starostlivosťou o dieťa, ale aj s údržbou vašej domácnosti, poprípade aj s praním a varením.

S menšími investíciami, s darčekmi a rôznymi pozornosťami môžete túto dôležitú stránku rodinného života uspokojivo vyriešiť tak, aby ste si udržali tú správnu rovnováhu medzi profesiou a osobným životom.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.