loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Vzťahy » Naučte sa hádať konštruktívne!

Naučte sa hádať konštruktívne!

Naučte sa hádať konštruktívne!Bozkom nič neskazíte
Naučte sa hádať konštruktívne!

Naučte sa hádať konštruktívne!
Naučte sa hádať konštruktívne!

Spravidla sa nikto neháda s milovanou osobou rád. Tým skôr, že v mnohých prípadoch je hádka vyvolaná pre maličkosť, ale dokáže nadobudnúť netušených rozmerov, ktoré už nie je možné kontrolovať.

Každá z nás sa môže považovať za odborníka na typické hádavé situácie. Počet hádok, ktoré máme so svojími partnermi, možno neprekračuje priemerné množstvo nedorozumení u bežných štatistických párov; ich intenzita však zvykne časom neustále stúpať.

Navzdory svojim desivým aspektom vedia byť hádky pre pár aj prospešné, avšak jedine vtedy, ak nepresiahnu isté hranice. Niekedy je potrebná banálna zámienka, aby mal človek odvahu povedať veci, ktoré sa mu v priebehu času nazbierali na duši a ktoré si za iných okolností netrúfa svojmu partnerovi vytknúť. Inokedy je malá hádka potrebná práve na to, aby ste sa zbavili negatívnej energie, ktorá sa časom nahromadila, a aby ste mohli pokračovať v harmonickom vzťahu. To pocítime zakaždým, keď po nekonečných hádkach dovolíme, aby sa nás zmocnilo kúzlo uzmierenia.

Aby mali naše hádky s partnerom na oboch blahodárne účinky, sú potrebné určité triky:

  • Nevoľte taktiku „oko za oko, zub za zub“, pretože ten, s ktorým sa hádate, nie je vaším úhlavným nepriateľom, ale vaším milovaným, s ktorým chcete dospieť k nejakej dohode.
  • Nenapádajte osobné hodnoty a neurážajte!

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky vzťahy
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.