loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Muži a kríza stredného veku

Muži a kríza stredného veku

Muži a kríza stredného vekuZmeny v správaní a výzoreDepresia a alkohol
Muži a kríza stredného veku

Muži a kríza stredného veku
Muži a kríza stredného veku

Zrovna keď problémy začínajú pomaly ustupovať, deti sú už dosť veľké a nepotrebujú vašu stálu pozornosť, vy sama už máte dostatok skúseností, aby ste mali zaujímavé a dobre platené zamestnanie, a vaša sebadôvera a schopnosť sústredenia dosiahli vrchol, objaví sa nová kríza - kríza muža stredného veku.

Nemusí nevyhnutne nastať, ale podľa prieskumov verejnej mienky viac ako polovica mužov priznala, že takúto traumatizujúcu skúsenosť už zažila.

Ako spoznáte, že muž po vašom boku prechádza týmto obdobím?

Hovorí, že život je nuda

Ak bol váš partner predtým posadnutý prácou, doma sa cítil dobre, ale teraz pôsobí nepokojne alebo apaticky, je dosť možné, že sa míľovými krokmi blíži ku kríze stredného veku. Tá máva spravidla dve príčiny: niektorí muži dospejú do stredných rokov a zistia, že mnohé z ich snov odvial vietor alebo nemohli byť splnené; iní si zase uvedomia, že si splnili toľko túžob spojených s kariérou, že už im toho vlastne veľa na práci ani nezostáva . Nech už je príčina tejto krízy akákoľvek, muž, ktorý sa nudí, sa snaží zbaviť rutiny. To môže znamenať čokoľvek, od zmeny zamestnania až po nočný flám s kamarátmi.

Akonáhle k niečomu takému dôjde, ženy si zvyčajne povedia, že je to len prechodná záležitosť. Takýto postoj však nie je najvhodnejší. Problém sa nevyrieši tým, že budeme prvé príznaky ignorovať alebo popierať. Oveľa užitočnejšie je venovať partnerovi, ktorý krízou prechádza, väčšiu pozornosť a naozaj mu načúvať, keď vyjadruje svoje znepokojenie. Nahovorte ho, nech sa napríklad v byte pustí do drobných opráv, aby neskôr nedošlo k situáciám, že každý večer vypení, až sa bude vracať podnapitý domov, alebo že sa presťahuje niekam na „pustý ostrov“.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.