loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Vzťahy » Milostné vzťahy na pracovisku

Milostné vzťahy na pracovisku

Milostné vzťahy na pracoviskuVytvorenie milostných vzťahov na pracoviskuSprávny prístup k milostnému vzťahu v práci
Milostné vzťahy na pracovisku

Milostné vzťahy na pracovisku
Milostné vzťahy na pracovisku

Milostné vzťahy vznikajúce na pracovisku sú rôzne – zahrňujú širokú škálu od bežných flirtov až po uzavretie manželstva. Zdá sa, že veľká časť zamestnancov si nerobí starosti z prípadných negatívnych následkov, ktoré ich pomer na pracovisku môže mať. Tak napríklad 25% amerických zamestnancov uvádza, že mali sexuálny pomer ako dôsledok schôdzky s niekým z pracoviska a 18% z nich dokonca tvrdí, že ho mali priamo na pracovisku.

Motivácia

„Zrazu si všimnem niečo na jeho výzore. Potom sa snažím zistiť pár podrobností o jeho živote, dám sa s ním do reči a položím mu niekoľko otázok, ktoré sa týkajú jeho osoby. Pozorujem spôsob, akým pôsobí na ostatných, prenikám do „jeho“ partie, niečomu sa zasmejem, najviac vtipom, ktoré rozpráva on. Pokúšam sa s nim naviazať konverzáciu, a zároveň mu dať na vedomie, že som pripravená začať si nejaký vzťah. Keď to vyzerá nádejne, spriatelím sa s ním a pokúsim sa dohodnúť si schôdzku mimo pracoviska.“

Vyššie uvedená citácia predstavuje univerzálny model prístupu k citovým vzťahom na pracovisku a je rovnako súčasťou predhovoru štúdie, ktorú vypracoval H. Crary a ktorá sa nazýva „Príťažlivosť na pracovisku“ (Attraction at the Workplace).

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky vzťahy
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.