loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » MBA – magisterské štúdium

MBA – magisterské štúdium

MBA – magisterské štúdiumNa veku nezáleží
MBA – magisterské štúdium

MBA – magisterské štúdium
MBA – magisterské štúdium

Ide o najvyhľadávanejšiu postuniverzitnú špecializáciu na celom svete, ku ktorej majú prístup absolventi vysokých škôl zo všetkých akademických odborov. Vďaka akreditačným a nostrifikačným programom na medzinárodnej úrovni je magisterské vzdelanie podnikového hospodárstva a manažmentu (M.B.A.) široko uznávané a študenti z Indie, USA alebo z Českej republiky sa môžu pýšiť približne rovnakými znalosťami, ktoré umožňujú ich reálnu konkurencieschopnosť na trhu podnikania a práce.

Magisterské štúdium podnikového hospodárstva a manažmentu má svoj pôvod v Spojených štátoch, kde sa už v 19. storočí udeľovali diplomy pre odborníkov v oblasti obchodu a podnikania. Neskôr sa tieto školy rozšírili po celom svete a ponúkajú rôzne programy, ktoré sa príliš nelíšia od pôvodnej štruktúry amerického modelu.

Dĺžka štúdia je individuálna. Jeden kurz podnikového hospodárstva a manažmentu sa môže rovnať dvom akademickým ročníkom, ale existujú aj varianty zrýchleného štúdia tohto vysokoškolského programu, ktoré trvajú o niečo kratšie a sú vhodné pre tých, ktorí sa potrebujú rýchlo zdokonaliť v odbore kvôli svojim budúcim profesijným plánom. Ide väčšinou o riaditeľov obchodných spoločností, ktorí vzhľadom na to, že majú väčšie skúsenosti z praxe, môžu využívať zrýchlené programy učenia rovnako efektívne ako v prípade dvojročného magisterského štúdia.

Medzi predmety, ktoré zahŕňa kurz podnikového hospodárstva a manažmentu, patrí ekonómia, manažment, marketingové a účtovné minimum, základy financií a finančných stratégií, medzinárodný obchod a ďalšie.

Prvý ročník prebieha preberaním tematiky vo všeobecno-informatívnom duchu, v druhom ročníku sa prechádza k prehlbovaniu znalostí podľa študentom zvolenej špecializácie. Táto špecializácia môže spočívať v odbore účtovníctva, ekonómie, financií, ľudských zdrojov, marketingu atď. Na žiadosť je možné ponúknuť aj dodatočné špecializácie v miestnom podnikaní a manažmente (napr. Ázia alebo Veľká Británia), v oblasti nehnuteľností, poistenia majetku alebo životného poistenia.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.