loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Láska či kariéra?

Láska či kariéra?

Láska či kariéra?Čas pre partneraMyslite na svoje priority
Myslite na svoje priority

Myslite na svoje priority
Myslite na svoje priority

Čas pre partnera

Na začiatku vzťahu trávia partneri takmer každú voľnú chvíľu spolu. Prirodzená potreba podeliť sa s tým, čo sa cez deň stalo, myšlienkami a pocitmi, vás k sebe pritiahne ako magnet. Tak sa buduje puto.

Spoločne strávený čas je pre váš vzťah to, čo voda pre rastliny. Čas potrebný na to, aby ste aj v neustálom zhone vedeli, čo sa deje v živote vášho partnera, aby ste sa zdôverili so svojimi snami a nádejami, a tiež obavami a prehrami. A takisto čas na oddych. To je jediné, čo sa nedá kúpiť ani nahradiť niečím iným.
Nebuďte perfekcionistka

Ak ste príliš zaneprázdnená, je skôr potrebné znížiť požiadavky na seba, ako dovoliť, aby utrpel váš osobný život. Každé jedlo chutí lepšie s vašimi blízkymi a neporiadok vo svetle sviečok ani nevidieť.

Akceptujte

V živote sú obdobia, keď ste zaneprázdnená viac ako obvykle, napríklad pri malých deťoch, pri intenzívnej práci na kariére alebo na novom projekte, či starostlivosťou o starých a chorých rodičov. V takýchto prípadoch sa toho nedá spraviť veľa. Jednoduché akceptovanie zvýšenej vyťaženosti v istej fáze života ako niečoho prechodného, vám dovolí prečkať túto fázu.

Poproste o pomoc

Nechajte si pomôcť. Poproste  o uľahčenie každodenných povinností partnera, priateľov, rodinu. Vy by ste pre nich urobili to isté. Nemusíte robiť všetko sama a okrem toho, aj malá chvíľa oddychu je lepšia ako domáce práce.

Naplánujte si spoločný čas

Romantické plánovanie vo dvojici sa môže zdať dosť formálne, ale naplánovať si čas pre partnera býva niekedy jediným možným východiskom, aby ste sa videli. Napríklad pri spoločnom obede, pri poháriku alebo káve. Hlavne vtedy,  keď viete, že večer budete mať na seba len chvíľu času predtým, než zaspíte. Takéto plánovanie možno nie je romantické, ale jeho výsledok môže byť.

Predĺžte svoje plánovanie

Ak už roky plánujete romantický spoločný večer alebo víkend mimo mesta a neustále ho presúvate kvôli „dôležitejším“ veciam, naplánujte si ho do vášho časového harmonogramu nie týždeň, ale mesiac dopredu. Ušetrí vám to kopu stresu, v prípade, že by sa do vášho plánu niečo nezmestilo.

Kvalita a nie množstvo

Znie to stereotypne, ale je to pravda. Ak nemáte veľa času nazvyš, ráta sa každá sekunda. Nájdite si čas na rozhovor s partnerom, ale tiež na sladké spoločné leňošenie alebo na čokoľvek, čo máte obaja radi. Využite výdobytky techniky a buďte s partnerom v kontakte aj počas dňa. Vašim rituálom by sa mali stať sms-ky alebo jeden telefonický rozhovor denne.
Myslite na svoje priority

Ak ste už vyskúšali všetko a stále bojujete s nedostatkom času a pocitom, že zanedbávate svoj osobný život, je čas prehodnotiť svoje priority.

Je všetko vo vašom nabitom dennom pláne také dôležité a dôležitejšie ako váš osobný život? Možno sa dá od niečoho upustiť, aspoň na krátky čas.

Obetovať niečo, čo robíte radi je vždy ťažké, ale ste si istí, že chcete riskovať váš vzťah?

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.