loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Komplexy – nemusíte s nimi žiť

Komplexy – nemusíte s nimi žiť

Komplexy – nemusíte s nimi žiťAko si pomôcť
Komplexy – nemusíte s nimi žiť

Komplexy
Komplexy

Komplexy

Má ich väčšina z nás. Problémom je veľký nos, tučné stehná, nedostatok zmyslu pre humor. Snažíme sa nasilu napraviť to, čo je nám dané, maskujeme svoje nedostatky, až sa môže stať, že sa pred svetom úplne ukryjeme. Ako zistiť, že komplexy už nie sú len nevinnou črtou niektorej časti našej osoby a stávajú sa problémom, ktorý nám komplikuje život?

Čo sú vlastne komplexy?

Vo všeobecnosti sú komplexy silnými emóciami, spojenými s akýmsi pre nás charakteristickým vonkajším výzorom, ktorý neakceptujeme a je pre nás ťažké zmieriť sa s ním. Táto črta u nás vyvoláva pocity hanby. Komplexy možno mať napríklad z krivých nôh ale taktiež z nedostatočného vzdelania.

Každý má nejaké komplexy

Každý človek má nejaké plusy i mínusy, nie sme predsa ideálni. Mali by sme poznať svoje silné aj slabé stránky, oceniť svoje telo a svoju osobnosť. Sebavedomie a prijatie samého seba je dôležitou súčasťou psychického zdravia. Treba vedieť, ako zúžitkovať svoje triumfy. Na druhej strane, poznanie slabých stránok nám dáva isté sebapoznanie, pomáha predchádzať sklamaniu či nepríjemným situáciam. Podľa predchádzajúceho príkladu žena s nie práve modelkovskými nohami, vedomá si svojho tela, nemusí za každú cenu siahnuť po minisukni, namiesto toho radšej ukáže hladký chrbát a pôvabné ramená. Poznanie svojich plusov a mínusov, nám pomôže svetu ukázať to vydarenejšie a zamaskovať to, čo nie je celkom ideálne.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.