loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Vzťahy » Je 50 % mužov neverných?

Je 50 % mužov neverných?

Je 50 % mužov neverných?Prečo sa pozerá po iných ženách?
Je 50 % mužov neverných?

Je 50 % mužov neverných?
Je 50 % mužov neverných?

Stále viac žien si kladie tú istú otázku: Prečo ich muži podvádzajú? Máme nejakému mužovi dôverovať, alebo by sme ho mali od začiatku odsúdiť, pretože možno patrí do kategórie neverníkov?

Ale keď sú tak mimo z prvej blondíny, ktorú stretnú, prečo siedmi z desiatich mužov tvrdia, že by svoju partnerku nepodviedli, aj keby im to povolila? Ako to súvisí s teóriou, že 50 % mužov podvádza svoju partnerku?

Otroci vlastného tela

  • Niektorí muži majú logické vysvetlenie: oni nechcú byť neverní, ale sú otrokmi vlastného tela. Z evolučného hľadiska sú muži zodpovední za pokračovanie rodu. Preto sú „naprogramovaní“, aby oplodnili čo najviac žien.
  • Ak necháme antropologický argument bokom, uvedomíme si, že muži sú neverní z rovnakého dôvodu ako ženy. Hľadajú niečo, čo doma nemajú. Alebo si myslíte, že ženy nie sú neverné?
  • Rozdiel spočíva v našom spôsobe existencie. Muži sú voči životu všeobecne uvoľnenejší, čo spôsobuje, že sa ľahšie vzdajú vzťahu, ktorý už nefunguje, a vrhnú sa do náruče prvej príťažlivej ženy, ktorá po nich hodí očkom. Navyše sa vzrušia omnoho rýchlejšie než ženy a sú z tohto hľadiska vášnivejší. Akurát zhasnú rovnako rýchlo ako vzplanuli.
Mysleli ste si, že ženy nie sú neverné?

  • Na druhej strane, ženy sú o niečo obozretnejšie. A nielen obozretnejšie, ale aj náročnejšie, pretože aj my sa do určitej miery riadime evolúciou. Po tom, čo muž splnil biologickú úlohu oplodniteľa, my musíme to dieťa vychovať. A pretože to pre nás nie je také jednoduché, hľadáme muža, s ktorým to dokážeme. Muža, s ktorým založíme rodinu. Všeobecne povedané, nech už sme priťahované akokoľvek, nevrháme sa tak ľahko do náruče prvému, ktorý sa naskytne. Minimálne to je evolučné vysvetlenie.
  • Z psychologického hľadiska sme stvorení žiť v páre. Ale s toľkými predstaviteľkami krásneho pohlavia okolo sa frustrovaný muž ťažko udrží, aby nestúpil vedľa. A keď cíti, že už doma nie je docenený, existuje riziko, že padne do pasce prvej žene, ktorá si ho všimne, bude s ním flirtovať, povie mu, ako veľmi po ňom túži, a dokáže, že sa bude cítiť ako boh. Je ťažké odolať podobnému pokušeniu, keď muž príde domov a jediným predmetom rozhovoru sú účty a jediná vec, ktorú tam má naplánovanú, je odviezť auto do servisu.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky vzťahy
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.