loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Intrigy v práci

Intrigy v práci

Intrigy v práciAko zistiť, či vás niekto ohovára?Ako sa brániť intrigám v práci?
Intrigy v práci

Intrigy v práci
Intrigy v práci

Prečo sa niektorí ľudia snažia o to, aby ste vyzerala ako nekompetentná?

Niekedy sa práca stáva ešte komplikovanejšia
a nepríjemnejšia ako obyčajne. Okrem cieľov, ktorých dosiahnutie sa javí ako čím ďalej tým viac zložitejšie, musíte naviac tráviť veľkú časť pracovnej doby tým, že si kryjete chrbát.

Už nestačí lámať si hlavu nad tým, ako zlepšiť svoje výkony a ako dosiahnuť, aby obchodný prípad, na ktorom sa podieľate, vyniesol čo najviac. Musíte sa starať aj o to, aby ste si pred kolegami a šéfom ochránila svoju povesť, ktorú sa niekto môže snažiť pošpiniť.

Aký záujem môžu mať ostatní na tom, aby ste stratila dobrú povesť v rámci firmy?

  • Kvôli získaniu výhod. V rámci každej spoločnosti obyčajne existuje určité vnútorné súperenie. Čím viac sa pre príslušnú firmu stávate nenahraditeľnou, tým viac sa tešíte rôznym výhodám: viac peňazí, príležitosť k povýšeniu, ďalšie výhody/benefity poskytované mimo platu, atď. A preto trávite veľkú časť pracovnej doby tým, že predávate svoj image. Neustále sa snažíte šéfom zdôrazniť, aké mimoriadne výsledky ste dosiahli, snažíte sa získať zákazky a klientov, ktorí môžu priniesť veľký zisk, pri každej príležitosti presadiť svoje stanovisko. Ostatní sa však môžu snažiť vašu príliš dobrú povesť pošpiniť.
  • Kvôli udržaniu pracovného miesta. Spravidla je v okamihu, kedy sa prestane dariť, nutné nájsť nejakého obetného baránka. A tým samozrejme nechce byť nikto.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.