loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » Grafológia: čo o vás prezradí váš rukopis?

Grafológia: čo o vás prezradí váš rukopis?

Grafológia: čo o vás prezradí váš rukopis?Čo predstavuje váš podpis?
Grafológia: čo o vás prezradí váš rukopis?

Grafológia: čo o vás prezradí váš rukopis?
Grafológia: čo o vás prezradí váš rukopis?

Grafológia je veda, ktorá sa zaoberá výskumom vlastností človeka na základe pozorovania jeho rukopisu.

Niektorí grafológii veria, iní nie. Isté je, že veľmi veľa spoločností priznáva, že sa pri procese výberu zamestnancov uchyľuje aj ku grafologickým testom.

Tvar písmen, umiestnenie textu na stránke, tlak pri písaní, to je len niekoľko príznakov, ktoré prezrádzajú, akú osobnosť má uchádzač o prácu.

Silný tlak

Tlak, ktorý vyvíjate pri písaní na papier, je dôkazom intenzity vašich inštinktov, ich stálosti a zamerania. Napríklad, keď je rukopis dôrazný, predpokladá sa, že príslušná osoba je energická, má pevnú vôľu a je to silná osobnosť vôbec. Keď je tlak nepravidelný, je to predpokladom toho, že dotyčný si vie poradiť s ťažkosťami.

Slabý tlak

Ak je písmo slabé, málo dôrazné, dá sa to interpretovať tak, že osoba ukazuje jemnosť, diskrétnosť, ale že jej tiež chýba temperament. Je to osoba vnímavá, precitlivelá, s vysoko vyvinutou intuíciou.  

Naklonené písmená

V grafológií predstavuje ľavá strana minulosť a pravá strana budúcnosť. Keď má niekto tendenciu písať písmená naklonené doľava, je možné to vyložiť tak, že sa sústredí na minulosť, že sa o ňu opiera  a že je pre neho ťažké situovať sa do budúcnosti. Keď sa písmo nakláňa doprava, svedčí to o tom, že dotyčná osoba je otvorená prítomnosti a budúcnosti, ale tiež to, že cíti nutnosť posúvať sa dopredu. U niekoho sú písmená nepravidelné, niektoré naklonené doprava, iné doľava. To naznačuje, že daná osoba je uväznená medzi protichodnými myšlienkami a z toho dôvodu sa jej nedarí činiť pevné rozhodnutia. Radšej prijíma riešenia založené na kompromise.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 

Fórum

viac...
Fórum Hranie deti na zemi - Zuzana.Kov Názor na Sunar - barborka235 káva - Libik detox - ternika darček pre svokru - Esíčko Bolesti a šport - ReBarbora Celulitída - Stojkova.marcela1 Kremy proti celulitide - Seny
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.