loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Farby, ich význam a použitie

Farby, ich význam a použitie

Farby, ich význam a použitieVýznam farieb
Farby, ich význam a použitie

Farby, ich význam a použitie
Farby, ich význam a použitie

Žijeme vo svete zrakových vnemov, v ktorom dojmy, ktoré nám ponúkajú obrazy okolo nás, sú pre väčšinu z nás veľmi dôležité.

Či už si to uvedomujeme, alebo nie, farby, ktorými hýri okolitý svet, majú veľký vplyv na nás i na naše rozpoloženie.

Ako móda v oblasti zariaďovaní bytu a bytových doplnkov, tak aj móda v obliekaní alebo v líčení, používa farby pre vytváranie čo najpríťažlivejších efektov. Napríklad pre vytvorenie čo najpodmanivejšieho erotického prostredia je výber farieb veľmi dôležitým prvkom. Čím ďalej tým viac sa pri zariaďovaní a výzdobe bytov používa široká škála farieb, nielen pokiaľ ide o vymaľovanie miestností, ale aj v oblasti svetiel a dekoratívnych predmetov.

Rovnako tak farba oblečenia hrá značnú rolu v tom, že vzbudí nielen u toho, kto má daný kúsok na sebe, ale aj u tých, ktorí ho vidia, určitú náladu alebo určitý postoj. Už od najstarších čias ženy využívali farby prostredníctvom primeraného líčenia, aby boli čo najpríťažlivejšie a čo najviac žiadúce.

Ďalej vám predstavíme paletu farieb, ktoré v nás môžu vzbudzovať rôzne pocity: lásku, vášeň, túžbu, rovnako ako pohodu a vyrovnanosť.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.