loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » Emocionálna inteligencia – kľúč k úspechu v živote

Emocionálna inteligencia – kľúč k úspechu v živote

Emocionálna inteligencia – kľúč k úspechu v životeEmočné schopnosti
Emocionálna inteligencia – kľúč k úspechu v živote

Emocionálna inteligencia
Emocionálna inteligencia

Často sa stáva, že nech už vynaložíte akékoľvek úsilie, nič nevychádza tak, ako by ste si priali. A to by vás malo priviesť k zamysleniu. Celé detstvo a mladosť ste strávili v škole a učili ste sa, pokúšali ste sa získať špecializáciu v nejakom zvolenom odbore, pričom ste sa pravdepodobne vzdali množstva iných vecí, ktoré vás zaujímali. Boli ste svedomitá a zakaždým ste urobili všetko, čo bolo treba urobiť.

Ale napriek tomu všetkému vaše výsledky naznačujú, že to nie je dostatočné: Iní ľudia vyzerajú, že sa dostanú z ťažkostí omnoho jednoduchšie, bez toho, aby ich to stálo toľko úsilia, ľahšie nachádzajú riešenie, menej narážajú na rôzne ťažkosti. Čo je to za umenie?

Daniel Goleman prišiel s odpoveďou – ide o nový spôsob inteligencie, o tzv. emocionálnu inteligenciu. Je pravdepodobné, že vám tento termín nie je úplne neznámy. O tomto type inteligencie sa v poslednom čase totiž dosť hovorí. Z veľkej časti sa vzťahuje na vrodené sociálne schopnosti, ale v prípade, ak v tejto oblasti nevynikáte, sa vaše schopnosti a výkonnosť môžu výrazne zlepšiť pomocou najrôznejších cvičení. Uspokojivé výsledky na seba potom nenechajú dlho čakať a vo vašom živote sa zmeny prejavia pomerne skoro.

V stručnosti predstavíme zloženie emočných schopností.

Čo je nutné urobiť? Najprv analýzu svojej vlastnej osoby, aby ste videli, ako dobre obstojíte v jednotlivých oblastiach, a potom sa pokúste vylepšiť tie oblasti, v ktorých ste objavili nedostatky.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
ferko08 august, 2012 o 16:20
Každý deň žijeme vo víre emócií. Podľa toho, ako si ich uvedomujeme a prežívame, sa utvára celý váš život. Pozrite si stránku http://www.enjoyemotions.sk a získate Ďalšie cenné informácie o vašej emocionálnej inteligencii.
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 

Fórum

viac...
Fórum Hranie deti na zemi - Zuzana.Kov Názor na Sunar - barborka235 káva - Libik detox - ternika darček pre svokru - Esíčko Bolesti a šport - ReBarbora Celulitída - Stojkova.marcela1 Kremy proti celulitide - Seny
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.