loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Drogová závislosť a jej príznaky

Drogová závislosť a jej príznaky

Drogová závislosť a jej príznakyFyzické a psychické príznaky
Drogová závislosť a jej príznaky

Drogová závislosť a jej príznaky
Drogová závislosť a jej príznaky

Ak vezmeme do úvahy len svet VIP, užívanie drog môže byť považované za známku arogancie a nudy. Existujú však aj užívatelia drog, ktorí si myslia, že tak získajú nové skúsenosti, inokedy vyskúšajú drogu len zo samotnej zvedavosti.
   
Iní chcú vďaka drogám získať nový pohľad na realitu, posilniť svoje tvorivé sily a schopnosti a považujú drogu za povzbudzujúci prostriedok. Je známe, že vo svete reklamy, umenia a showbiznisu sa drogy užívajú často. Na tieto prípady sa vždy nájde ospravedlnenie – ako by fakt, že ste umelec, znamenal, že môžete užívať drogy „just for fun“ a aby ste boli „cool“.

Užívanie drog, ich distribúcia a predaj sú klasifikované ako trestné činy a podľa zákona sú aj trestané. Smutné na tom všetkom je to, že prevažnú väčšinu narkomanov tvoria dezorientovaní mladí ľudia a nie luxusné hviezdy. Skutočnosť, že sa previnili proti zákonu, môže pri návrate do normálneho života týmto mladým ľuďom spôsobiť ešte väčšie problémy.

Obeť alebo páchateľ?
   
Užívateľ drog je jasnou obeťou. Často má vážne problémy vo vzťahu k rodine, spoločnosti aj k vlastnému životu. Aj napriek tomu s ním spoločnosť zo zákona môže zaobchádzať ako s páchateľom trestného činu. Takíto ľudia môžu byť navždy odsunutí do ústrania. Aj keď narkoman potrebuje pomoc, vystavuje sa nebezpečenstvu, že bude zo spoločnosti vylúčený a ešte aj trestne stíhaný.

V boji s drogami je najdôležitejšie priznať si svoju závislosť, uznať svoj štatút narkomana, chcieť prestať a začať tužiť po nezávislom a normálnom živote. Okrem toho sa často musí narkoman stretávať so svojím štatútom páchateľa trestného činu.

Závislosťou jedného člena rodiny trpia aj všetci ostatní. V rodine vznikajú pocity viny, rodičia narkomana sa cítia zodpovední a obviňujú sa, že si včas nevšimli, čo sa s ich dieťaťom deje.

Aby sme takýmto nepríjemným skúsenostiam predchádzali, uvedieme si niekoľko najbežnejších symptómov užívania drog.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.