loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Dovolenka s rodinou

Dovolenka s rodinou

Dovolenka s rodinou
Dovolenka s rodinou

Dovolenka s rodinou
Dovolenka s rodinou

Slnko, pláž a milovaná rodinka.

Poradíme vám ako prežiť dovolenku s rodinou bez katastrofy:

1.Realita
Povedzme si pravdu, ideálne šťastné rodinky so širokými úsmevmi existujú jedine tak v reklamách na zdravé raňajky. Realita hovorí, že všetko napätie a každý problém nahromadený počas celého roka, sa ako naschvál dostane na povrch práve na vytúženej dovolenke. Obrňte sa poriadnou dávkou odolnosti voči detskému plaču a mužovým frflaním.

2.Stratégia
Pri výbere spoločnej dovolenky sa dohodnite s partnerom na tom, ako má vaša dovolenka vlastne vyzerať. Takto predídete hádkam priamo na mieste:Voľba plnej penzie? – zaručí odpadnutie starostí s varením v letných horúčavách a hlavne na dovolenke, kde si máte od všetkých domácich prác oddýchnuť! Hotel s atrakciami a animátormi? – zábava pre vaše deti, ale aj partnera. Prenajatý dom nad morom? - stiahnite so sebou napríklad aj svoju sestru s manželom a deťmi, a v ťažších chvíľach bude mať každý z vás toho svojho „parťáka“. Prejdite si spolu každučký eventuálny problém alebo detail a posnažte sa dohodnúť na kompromise.

3.Rovnoprávnosť
Rodinná dovolenka je čas oddychu pre všetkých, vrátane vás. Nerobte zo seba slúžku svojim najmilším, ale všetky úlohy si spravodlivo podeľte. Myslite tiež na službu babysitting, ktoré dnes ponúka už množstvo hotelov, a vďaka ktorej si budete môcť dovoliť aj trochu romantiky len vo dvojici.

4.Dištanc
Jednoduchšie je nezapájať sa, nekomentovať, len s trochou humoru a trpezlivosti sa zľahka povzniesť nad nedorozumeniami a hádkami vzniknutými medzi členmi vašej rodiny. Nehrajte sa preto na rozhodcu, a užite si dovolenku po svojom. Obzvlášť to platí v situácii, ak sa na dovolenku vyberiete s ešte jednou rodinou – nemiešajte sa do ich konfliktov, inak budete nakoniec vy tá zlá.

5.Sloboda
Trochu slobody na dovolenke neuškodí ani vám. Ukradnite si kúsok voľného času iba pre seba, deti nechajte s ich milovaným ockom, a vy si doprajte trebárs božskú masáž, príjemný shopping v centre mestečka, či návštevu múzea, ktorú ofrflali všetci členovia vašej rodiny.

6.Rodinná atmosféra
Aj keď si občas leziete na nervy, máte sa radi, pretože patríte k sebe. Naplánujte si spoločné aktivity, napr. stavanie hradov v piesku, hry na pláži, či bláznenie v aquaparku. Tieto spoločné zážitky plné smiechu a zábavy, vašu rodinu ešte viac utužia.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.