loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » Desať zaujímavostí o snoch

Desať zaujímavostí o snoch

Desať zaujímavostí o snochVýznam snovSníva každý z nás
Význam snov

Význam snov
Význam snov

4. Sny neznamenajú to, o čom sú

  • Keď sa nám sníva o nejakom subjekte, nie vždy je ten sen o ňom. Sny majú hlboký symbolický význam. Naše podvedomie sa pokúša porovnať obrazy zo sna s niečím podobným. Je to, ako keby ste písali báseň a povedali si, že mravce sú ako stroje, ktoré sa nedajú zastaviť. Nikdy však nebudete porovnávať rovnaké veci, ako napríklad „Tento krásny východ slnka je krásny ako východ slnka“. Takže nech už si váš sen vyberie akýkoľvek symbol, je veľmi málo pravdepodobné, že by to bol symbol identický so skutočnosťou.
5. Všetci nemajú farebné sny
  • Približne 12 % ľudí má výhradne čierno-biele sny. Ostatní snívajú vo farbách. Títo ľudia však majú sklon mať v snoch spoločné témy, ako sú situácie spojené so školou, prenasledovanie, pomalý beh, sexuálne skúsenosti, pády do prázdna, meškanie, úmrtie, vypadávanie zubov, lietanie a pod. Nie je však známy priamy účinok, vyvolaný nočnou morou, na osoby, ktoré snívajú vo farbách, na rozdiel od tých, ktorí snívajú čierno-bielo.
6. Sníva sa nám len o tom, čo poznáme alebo sme poznali
  • Naše sny sú často plné neznámych ľudí, ktorí v nich majú rozličné úlohy. Vedzte, že nie sú len výplodom vašej mysle – sú to tváre skutočných ľudí, s ktorými ste sa v živote už stretli, aj keď si na nich nespomínate. Každý z nás vidí počas života desiatky tisíc tvárí, takže máme k dispozícii nespočítane veľa typov, ktoré môžeme v snoch využiť.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.