loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Dá sa naučiť trpezlivosti?

Dá sa naučiť trpezlivosti?

Dá sa naučiť trpezlivosti?Škola trpezlivosti
Dá sa naučiť trpezlivosti?

Vydržíte čakať?
Vydržíte čakať?

Dá sa naučiť trpezlivosti?

Väčšina z nás má problém s trpezlivosťou. Chceme, aby sa všetko udialo čo najrýchlejšie a bez problémov. Znervózňujú nás pomalí kolegovia, deti, ktoré majú na nás tisíce otázok, manžel, ktorý sa nedokáže naučiť ako nahádzať špinavé oblečenie do práčky. Ako sa teda stať trpezlivejšou?

Čo je naozaj dôležité?

Začnite od toho, čo je pre vás naozaj dôležité a čo očakávate od života. Sú veci, pre ktoré sa oplatí obetovať sa a trochu počkať. Ak vám veľmi záleží na tom, aby ste sa v práci dostali na vysnívanú pozíciu, a zatiaľ ste len asistentka a stále počúvate, že sa ešte musíte osvedčiť, buďte trochu trpezlivá. Naopak, ak vás váš milovaný podvádza s ďalšou ženou, pričom zakaždým prosí o odpustenie a sľubuje, že sa polepší a že sa to už nikdy nestane, porozmýšľajte, či vám takáto trpezlivosť namiesto ruží neprinesie len tŕnie.

Musíte sa rozhodnúť, ako chcete žiť a uvedomiť si, či vám momentálna trpezlivosť prinesie v budúcnosti nejaké ovocie. Ak od nej závisí váš budúci úspech, oplatí sa počkať. Ak je však trpezlivosť bezpredmetná, treba vedieť od svojho cieľa odstúpiť.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.