loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Čo urobiť, aby bol vstupný pracovný pohovor úspešný?

Čo urobiť, aby bol vstupný pracovný pohovor úspešný?

Čo urobiť, aby bol vstupný pracovný pohovor úspešný?Počas pohovoru
Čo urobiť, aby bol vstupný pracovný pohovor úspešný?

Čo urobiť, aby bol vstupný pracovný pohovor úspešný?
Čo urobiť, aby bol vstupný pracovný pohovor úspešný?

Každý vstupný pracovný pohovor sa spája s veľkým stresom. Chcete predsa dopadnúť čo najlepšie a získať vysnívanú prácu. Ako sa pripraviť, aby ste boli úspešná?

Po prvé: uvoľnite sa

  • Ak prídete na vstupný pohovor nevyspatá a unavená, neurobíte dobrý dojem na nikoho. A to ani vtedy, ak ste dve noci nespali a učili ste sa všetko naspamäť. Odpočinutá myseľ funguje lepšie!
Po druhé: dobrý dojem
  • Aby vás vnímali ako sebaistú, rozhodnú a príjemnú osobu, musíte sa tak naozaj cítiť aj vy sama. Preto sa pred odchodom na pohovor pozitívne nalaďte a opakujte si, že ste dobrá v tom, čo robíte a že vám na tej práci naozaj záleží. Zopakujte si všetky svoje silné stránky a verte, že dosiahnete to, čo chcete! Takto odhodlane sa môžete vybrať na stretnutie.
Po tretie: vaše oblečenie hovorí za vás
  • Podľa toho, akú prácu sa snažíte získať, môžete stupňovať eleganciu oblečenia. Ak sa uchádzate o prácu štátnej úradníčky, bezpochyby si musíte obliecť kostým a bielu blúzku. Naopak, ak vaša práca bude menej formálna, môžete si obliecť bielu blúzku a rifle, alebo akékoľvek oblečenie, ktoré vyzerá slušne a upravene. Ženy, na rozdiel od mužov, majú zvyčajne celú škálu oblečenia, v ktorom môžu vyzerať slušne, nie len oblek. Avšak, neobliekajte si na pohovor šaty ani flanelovú košeľu, a to ani vtedy, ak sa uchádzate o miesto v sklade pri vybaľovaní tovaru. Elegantné oblečenie svedčí o úcte k tomu, kto s vami bude viesť pohovor.
Po štvrté: prineste si so sebou všetky dokumenty
  • Nezabudnite si vziať svoj životopis a dokumenty, ktoré si vyžiadal váš potenciálny zamestnávateľ. Ak ste absolvovali dodatočné kurzy alebo školenia, prineste so sebou kópie certifikátov či osvedčení o ich absolvovaní. Ak chcete ešte na niečo upozorniť, prineste to so sebou. Môže to byť ukážka vašich fotografií, grafík, článkov, dokumentácia zrealizovaných projektov. Musí sa to, samozrejme, týkať pracovného miesta, o ktoré sa zaujímate.
Po piate: pripravte sa meritórne
  • Pri každom rozhovore môže nastať moment, kedy zamestnávateľ začne preverovať vaše teoretické znalosti, alebo vám dá praktické zadanie, aby si tak overil vaše znalosti a schopnosti. Musíte byť na to pripravená a nepoddať sa stresu. Jednoducho úlohu vykonajte najlepšie ako viete.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.