loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » Čo robí šéfa dobrým šéfom

Čo robí šéfa dobrým šéfom

Čo robí šéfa dobrým šéfomStaňte sa uznávaným nadriadenýmŠéf musí dokázať svoje schopnosti
Čo robí šéfa dobrým šéfom

Čo robí šéfa dobrým šéfom
Čo robí šéfa dobrým šéfom

Každý z nás túži pri nástupe do novej práce, pracovať  s dobrým šéfom. Keby sme ale vychádzali z vyhlásenia väčšiny ľudí, došli by sme k záveru, že dobrý šéf neexistuje.

Byť šéfom ale nie je jednoduché, pokiaľ chcete zároveň zostať ČLOVEKOM. Je náročné zastávať takú funkciu a zároveň sa držať rovnakých zásad a zachovať si charakter.

Skutočný šéf nikdy nikoho neuráža, nekričí, ba ani nezvyšuje hlas, neosopí sa na zamestnanca a nepožaduje od neho osobné výhody. Skutočný šéf dokáže získať úctu v prvom rade svojimi schopnosťami, a pokiaľ to je nutné, zmení len sfarbenie hlasu, ale v žiadnom prípade hlas nezvýši.

Šéf by sa nielenže mal, ale dokonca sa musí vedieť dobre ovládať, aby nedával pred svojimi podriadenými najavo emócie. Nemal by mať veľké výkyvy v správaní a mal by byť slušný.

Nahnevaného šéfa neospravedlní žiaden zamestnanec. Šéf musí byť pokojný, úplne vecný pri rozhodovaní a mal by vždy primerane reagovať. Vedúce pozície by mali byť obsadzované ľuďmi, ktorí dokážu dobre čeliť skutočne veľkému a neustálemu stresu.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.