loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Čo môžete zveriť svojim kolegom?

Čo môžete zveriť svojim kolegom?

Čo môžete zveriť svojim kolegom?Byť ku kolegom úprimní?
Čo môžete zveriť svojim kolegom?

Čo môžete zveriť svojim kolegom?
Čo môžete zveriť svojim kolegom?

Koľko toho o vás vedia vaši kolegovia z práce? Hovoríte s nimi o svojom súkromnom živote? Bolo by ťažké sa s nimi oň nepodeliť, keď spolu trávite päť dní v týždni. Je to viac času, než trávite s rodinou alebo s blízkymi priateľmi, preto je takmer nemožné, aby po niekoľkých rokoch spolupráce o vás nevedeli pomaly všetko. Vedia, kedy ste sa pohádali s blízkymi priateľmi, kedy ste si kúpili byt, alebo kedy ste mali zdravotné ťažkosti. Vedia, kedy ste si brali voľno, počuli ťa telefonovať a vycítili, kedy ste roztržité alebo nahnevané. Tieto veci sa nedajú ukrývať a ani by to nebolo normálne, ale môžete aspoň zabrániť šíreniu intímností.

Kolegom totiž nie je vhodné hovoriť príliš mnoho zo svojho života, aby ste im zbytočne neukazovali svoje slabiny. To platí predovšetkým vtedy, ak ste na vedúcej pozícii. Na podobnom mieste musíte pôsobiť odhodlane a vyzerať, že máte všetky veci pod kontrolou. V osobnom živote môže byť všetko úplne inak.

V práci nás kolegovia posudzujú podľa iných meradiel ako rodina alebo priatelia. Pokiaľ chceme byť vo vedúcej funkcii, musíme pôsobiť vyrovnane, nadšene z toho, čo robíme, a vyzerať ako rozumní ľudia. Ak by ste sa kolegom priznali, že ste kvôli priateľovi stratili chuť do jedla, trpíte nespavosťou a nedokážete sa sústrediť na nič iné než na váš problematický vzťah, myslíte, že by ste boli adeptom na povýšenie?

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.