loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » Centrum pozornosti?

Centrum pozornosti?

Centrum pozornosti?
Centrum pozornosti?

Centrum pozornosti?
Centrum pozornosti?

Na to aby niekto bol centrom pozornosti v práci alebo medzi priateľmi, potrebuje jednu dôležitú vlastnosť: charizmu.

Ak máte pocit, že ju nemáte, nemusíte okamžite hádzať flintu do žita. Dá sa jej naučiť.

Ak ste si mysleli, že ľudia sa s charizmou rodia, mýlite sa.

Žiadna osobnosť sa vytvarovaná nenarodí, ale ovplyvňuje ju niekoľko vecí: výchova, prostredie, v ktorom rastie a znalosti, ktoré dostane. Znalosti, ktoré vám v dnešných časoch dajú aj kurzy. Ak nimi prejdete, ešte stále to neznamená, že svet vám bude kľačať pri nohách, ale budete mať šancu opäť v sebe objaviť niečo nové, čo vás posunie dopredu: či už pri hľadaní vysnívanej práce alebo hľadaní princa na bielom koni.

Treba vedieť počúvať

  • Dokázať počúvať je tým najdôležitejším trikom, ktorý by ste mali vedieť. Je až neuveriteľné, ako veľa času mrháme nezmyselnými rečami o sebe alebo hľadaní tém, o ktorých sa môžeme s cudzími ľuďmi rozprávať, ak je jasne preukázaným faktom, že ľudia s nami lepšie splynú, ak ich necháme rozprávať o sebe.
  • Preto treba odhodiť všetky starosti o tom, čo zábavné alebo premúdrelé treba povedať, aby ste si získali človeka sediaceho oproti vám. Stačí sa pýtať na veci o ňom/nej.
  • To ale neznamená, že máte byť každému bútľavou vŕbou, na ktorú sa v prípade problémov treba obrátiť. Musíte poznať hranice a tiež vedieť, čo z danej situácie chcete vytĺcť. Musíte vedieť preukázať entuziazmus, ktorým nakazíte iných.
Objavte svoje záľuby
  • Vezmite si príklad z celebrít. Hoci často sršia sebavedomím a istotou, keď stoja na javisku, vo vnútri sú utiahnutí a viacmenej introverti. Vašou úlohou je nájsť v sebe vnútornú charizmu bez toho, aby ste si na seba museli pred ľuďmi obliekať ten pomyselný charizmatický kabát. Ako?
  • Potrebujete objaviť svoje skutočné vášne a nebáť sa o nich rozprávať. Nie vášne, ktoré sú vášňami len preto, že ich majú kamaráti alebo je to in. Hovoríme o veciach, ktoré NAOZAJ rada robíte. Potom sa postavte pred zrkadlo a veďte o nich trojminútový monológ. Spraviť to bez svedkov ide ľahko, ale dokážete to zopakovať pred niekým iným? Začnite priateľmi a pomaly prechádzajte na ľudí, ktorých poznáte menej. Uvidíte, ako veľmi vás upokojí, že zrazu dokážete rozprávať nahlas o veciach, na ktorých vám skutočne záleží.
Veďte dialóg
  • Veľa žien má v práci rešpekt, ak majú obhájiť svoju pozíciu, obhájiť nárok na vyššiu pozíciu alebo zvýšenie platu. V takýchto situáciách je dôležité pôsobiť sebaisto, nech je to pre vás akokoľvek stresujúci zážitok.
  • To znamená, že musíte zvládať svoj body language. Ako sa vaše telo správa, keď ste nervózna? Prekrižujete ruky? Hráte sa s vlasmi? Držíte pero, papier alebo knihu? Pozeráte sa do zeme? Pamätajte si, že odkaz, ktorý zanechávate je tak silný, aký je dojem na tom, kto vás počúva. To znamená, že nápad môže byť geniálny, ale ak ho zle odprezentujete, s dobrým výsledkom sa môžete rozlúčiť.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.