loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Ako získať vyšší plat?

Ako získať vyšší plat?

Ako získať vyšší plat?Vyberajte tie správne slováEmócie a (ne)materializmusLicitácia
Ako získať vyšší plat?

Ako získať vyšší plat?
Ako získať vyšší plat?

1. Nikdy neuškodíte, ak sa spýtate

  • Ženy inklinujú viac ako muži k tomu, aby prijali prvú ponuku, ktorá im bola ponúknutá. Aj keď je normálne, že si vážite to, že ste dostali šancu, máte právo byť za vynaloženú prácu patrične ohodnotená. Zamestnávatelia očakávajú, že budete o výške platu vyjednávať a takmer nikdy nezačínajú s tou najlepšou ponukou. Takže ak nevyjednávate, bude váš plat pravdepodobne nižší, než aký by vám zamestnávateľ  bol ochotný ponúknuť.
  • Mnoho žien sa tiež domnieva, že prijatím miesta, ktoré im bolo ponúknuté, dokážu, že sú schopné, a potom požiadajú o zvýšenie platu. Ale keď nebudete požadovať vyššiu sumu hneď na začiatku, nielenže prichádzate o dosť peňazí, ale tiež tým znižujete sumu, ktorú dostanete po tom, čo sa osvedčíte.
2. Pri posudzovaní svojich hodnôt buďte realistická
  • Pokiaľ ide o vyjednávanie o výške platu, sú veľmi dôležité informácie. Pri diskusii o plate je dôležité vychádzať z informácií trhu a nie z vášho súčasného platu. Aby ste to mohli urobiť, musíte poznať platy, ktoré poberajú ľudia, ktorí majú podobné skúsenosti a schopnosti ako vy. Pritom môžete zdôrazniť aj svoje schopnosti, ktoré môžete firme ponúknuť.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.