loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Ako získať ostatných na spoluprácu

Ako získať ostatných na spoluprácu

Ako získať ostatných na spoluprácuEmpatia, dôvera a informovanosťArgumenty
Ako získať ostatných na spoluprácu

Ako získať ostatných na spoluprácu
Ako získať ostatných na spoluprácu

Pre úspešný život je dôležité, aby ste vedeli presvedčiť ľudí, že máte právo požadovať určité veci a získať ich na spoluprácu. Vaše vlastné dieťa sa vás snaží presvedčiť, že je čas na hranie; politici sa vás snažia presvedčiť, že vám budú užitoční; obchodníci sa vás reklamou snažia presvedčiť, že práve ich výrobok je ten najlepší. A tiež vy musíte skúsiť presvedčiť ostatných, obzvlášť pokiaľ ide o rozhodnutia, ktoré môžu priamo ovplyvniť váš život. Takmer všetko, čo robíme, zanecháva v ľuďoch okolo nás určitý dojem. Je teda v našom záujme byť čo možno najpresvedčivejší a získať ich na spoluprácu.

Čo teda musíte urobiť, aby ste ostatných presvedčili:

1. Pokúste sa byť príjemný v každej situácii a majte primerané nároky

  • Spor najlepšie vyriešite, keď trváte na svojom spravodlivom postoji. Pozorne preverujte situáciu. Musíte vedieť, o čo ide a aké faktory majú na nezhody vplyv. Pokiaľ poznáte pravdu, mali by ste ju vysloviť nahlas.
2. Získate omnoho viac, pokiaľ ste medzi ostatnými obľúbenou osobou
  • Pritom môžete použiť niekoľko trikov: usmievajte sa, oslovujte druhých menom, vypočujte druhého, hovorte o tom, čo druhá osoba pokladá za zaujímavé, a ukážte jej, aká je pre vás dôležitá. To všetko vyvoláva pozitívne pocity.
  • Buďte láskavý, zložte poklonu, chváľte a podporujte druhého tým, že s ním súhlasíte. To všetko vám pomôže, aby ste boli vnímaní ako príjemná osoba. Musíte však dbať na to, aby toto správanie nebolo falošné. Pokiaľ druhý ucíti, že s ním manipulujete, dočkáte sa skôr negatívnej reakcie.
  • Napríklad vám môže byť nepríjemné, keď vás pracovník oddelenia zákazníckeho servisu opakovane oslovuje menom. Cítite, že to nerobíte z úprimného presvedčenia, ale preto, že ho to tak naučili. Rastie vo vás pocit, že sa snaží s vami manipulovať a stanete sa defenzívnym.
  • Pokiaľ chcete niekomu zložiť poklonu, je lepšie hovoriť o konkrétnej skutočnosti – „Počul som, že ste úspešne dokončili svoj projekt. Blahoželám!“ – než o predpokladaných schopnostiach danej osoby – „Ste skutočne veľmi múdry!“
  • Je tiež omnoho účinnejšie, keď dáte najavo svoje pocity – „Rád sa na vás pozerám, keď tancujete“, namiesto toho, aby ste len jednoducho tvrdili nejaký fakt – „Ste dobrý tanečník“.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.