loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Ako urobiť dobrý dojem na novom pracovisku

Ako urobiť dobrý dojem na novom pracovisku

Ako urobiť dobrý dojem na novom pracoviskuPozor na intrigy!
Ako urobiť dobrý dojem na novom pracovisku

Ako urobiť dobrý dojem na novom pracovisku
Ako urobiť dobrý dojem na novom pracovisku

Úspešne ste dokončili školu a práve začínate novú etapu svojho života, na ktorú ste sa tak dlho pripravovali a netrpezlivo čakali? Najskôr si asi myslíte, že teraz máte pred sebou etapu nezávislosti. Lenže aj keď sa zbavíte skúšok, nemusí to ešte nutne znamenať, že ste sa zbavili aj stresu a problémov. Znamená to len to, že budete robiť niečo úplne iné. A obyčajne to, čo ste sa naučili v škole, vás nepripraví úplne na všetko, čo nasleduje.

V škole sa totiž kládol dôraz hlavne na hromadenie vedomostí. Zamestnanie predpokladá omnoho viac ako len rozumieť odboru, v ktorom pôsobíte. Uvedieme si niekoľko vecí, čo vám pomôžu zdolať prvé prekážky a urobiť priaznivý dojem.

Pravidlo číslo jeden: Načúvajte a dávajte dobrý pozor na to, čo sa deje vo vašom okolí.

Najbežnejšia chyba človeka, ktorý je v nejakej spoločnosti nový, spočíva v tom, že si myslí, že dokáže robiť všetko lepšie ako starí zamestnanci. Prichádza s najrôznejšími návrhmi bez toho, aby pochopil celkovú dynamiku všetkých aktivít. Jeho nadradený postoj však ostatných len dráždi a vyvoláva záporné reakcie. Prečo? Preto, že nováčik ešte nevie, prečo sa niektoré veci robia tak, ako sa robia. A tiež preto, že ešte neukázal svoje kladné stránky a nezískal si uznanie kolegov. A posledným, ale nie menej dôležitým dôvodom je skutočnosť, že ľudia sa obyčajne cítia ohrození zmenami.

Naopak tým, že počúvate a pozorujete, môžete len získať. O firme, ku ktorej teraz patríte, sa toho môžete veľa dozvedieť. Zistite bližšie informácie o ľuďoch, s ktorými pracujete. Len vtedy, pokiaľ sa budete učiť z kolektívnej skúsenosti svojich spolupracovníkov, sa vám podarí vyhnúť sa netaktnostiam a budete druhým ľuďom príjemní.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.