loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Ako si zlepšiť pamäť?

Ako si zlepšiť pamäť?

Ako si zlepšiť pamäť?Diéta na lepšiu pamäť
Ako si zlepšiť pamäť?

Ako si zlepšiť pamäť?
Ako si zlepšiť pamäť?

Ako si zlepšiť pamäť?

Nepamätáte si, kde ste si zapísali telefónne číslo na kaderníka a v tom vás zaskočí kamarátka, ktorá tvrdí, že ste si na dnes dohodli stretnutie. Ako je možné, že ste na to zabudli? Za vinu to dávate svojmu veku a tomu, že máte veľa povinností. No viete o tom, že dobrú pamäť môžete mať stále? Stačí si vymedziť parvidelne trochu času a potrénovať svoj mozog.

Prečo je pamäť dôležitá

Pamäť je nevyhnutná pre kreatívne myslenie, pretože bez znalosti faktov nie sme schopní uvažovať, vymýšľať koncepcie, rozhodovať sa a spolupracovať. Celá ľudská činnosť sa zakladá na tom, čo vie. Je preto dôležité, aby sme mali čo najlepšiu pamäť po celý život.

Druhy pamäte

Rozlišujeme niekoľko druhov pamäte, no pri jej trénovaní sa koncentrujeme na dva druhy: krátkodobá pamäť a dlhodobá pamäť.

Krátkodobá – umožňuje zapamätať si novú informáciu po dobu niekoľkých sekúnd až niekoľkých desiatok hodín. Príkladom jej využitia je čítanie. Nemusíte sa vracať na začiatok vety, pretože si prečítané slová pamätáte.

Dlhodobá – rozhoduje o znalostiach človeka. V nej sú obsiahnuté všetky informácie, ktoré jednoducho vieme. Poznáme napríklad dátum nášho narodenia. To sa prakticky nedá zabudnúť. Učenie, čiže získavanie nových vedomostí, je založené na prenose dát z krátkodobej pamäte do dlhodobej. Aby to však išlo rýchlo a účinne, je potrebné pamäť cvičiť.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
Koleso18 február, 2014 o 14:33
Viem že už je po funuse, ale aspoň pre ostatných s podobným problémom ako má Krisander

Vyskúšaj toto: http://www.bodyfast.sk/
Mne to pomohlo a používam pravideľne
Krisander21 január, 2013 o 22:50
To je sice pekné ale čo mám robiť keď potrebujem lepšiu pamäť okamžite? Musím sa nabifliť 250 strán do pondelka :-( to už asi nepôjde.
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.