loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » Ako si vybrať šteniatko

Ako si vybrať šteniatko

Ako si vybrať šteniatkoZdravotné problémy dnešných plemienNa čo si dajte pozor!Testovanie šteniatokDetaily, na ktoré nezabudnite
Ako si vybrať šteniatko

Ako si vybrať šteniatko
Ako si vybrať šteniatko

1. krok – hľadanie chovateľov

Keď sa rozhodnete pre plemeno, ktoré vám vyhovuje, prvá vec, ktorú musíte urobiť je to, že si vyhľadáte zoznam chovateľov tohto plemena. Mnohí chovatelia sú členmi kynologických zväzkov, ktoré organizujú súťaže psov a poskytnú vám informácie o týchto chovateľoch. Napriek tomu tieto zväzky nemôžu zaručiť kvalitu a poctivosť chovateľov, ani dobrý zdravotný stav šteniat. Skutočnosť, že títo ľudia venujú svoj čas a energiu, aby sa zúčastnili psích súťaží, môže byť znamením, že svoje psy milujú a správne sa o ne starajú.

Väčšina chovateľov sa spolieha na referencie spokojných zákazníkov. Iní si zaplatia reklamu v časopisoch alebo na internetových stránkach. Môžete tak nájsť šteniatko, ale venujte veľkú pozornosť inzerátom, ktoré sa objavujú opakovane. Chovateľ, ktorý má neustála na predaj šteňatá, pravdepodobne pári často svoje psy a predáva šteňatá z týchto „veľkochovov“. Jeho hlavným zámerom je zisk a nie zdravie psíkov.

2. krok – Kontaktovanie a osobná návšteva

Po tom, čo sme zistili zoznam ľudí, ktorí sa špecializujú na chov vášho vybraného plemena, kontaktujte ich jednotlivo a porozprávajte sa s nimi. Povedzte im, či máte záujem o psa pre rodinu, alebo loveckého psa, prípadne o psa, s ktorým sa budete zúčastňovať súťaží.

Priamym kontaktovaním chovateľa získate mnoho informácií. Môže vám povedať o histórii plemena a môže vás varovať pred prípadnými zdravotnými problémami, ktoré sú typické pre dané plemeno.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.