loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Vzťahy » Ako si udržať zdravý vzťah s milovaným človekom?

Ako si udržať zdravý vzťah s milovaným človekom?

Ako si udržať zdravý vzťah s milovaným človekom?Sex - základ dobrého vzťahu
Ako si udržať zdravý vzťah s milovaným človekom?

Ako si udržať zdravý vzťah s milovaným človekom?
Ako si udržať zdravý vzťah s milovaným človekom?

Úsilie potrebné vynaložiť na to, aby sme si chránili súkromie a zachovali si aspoň kúsok manželského šťastia, je niekedy také zložité, že to väčšina párov po nejakej dobe vzdá. Mať s niekým dôverný vzťah neznamená iba byť mu nablízku, ale vyžaduje to tiež vzdať sa určitých zvykov, čo je veľmi ťažké zvlášť pre mužov, ktorí len neradi opúšťajú svoj navyknutý spôsob života.

V láske je podstatné, aby ste sa s tým druhým cítili slobodne a nemali pocit, že sami musíte robiť príliš veľké kompromisy. Inak to znamená, že niečo nie je v poriadku. Zdravý vzťah nám umožňuje byť sami sebou , voľne dýchať a – čo je veľmi dôležité – dosiahnuť vedľa milovanej bytosti naplnenie v osobnej, profesionálnej a vo všetkých ďalších oblastiach života. Malé ťažkosti sa dajú relatívne ľahko prekonať.

V priebehu času – ak máte šťastie – sa objavia ľahké zmeny osobnosti ako súčasť zbližovania medzi manželom a manželkou. Každý z dvojice, či už vedome alebo nevedome, prenáša niečo zo seba na toho druhého. Preto sa niekedy stáva, že si u skúseného páru všimnete do očí bijúce podobnosti: tí dvaja vystupujú, ako keby boli jedným celkom, a nie ako dve oddelené bytosti, dve úplne rozdielne osobnosti.

Napriek tomu je vo zdravom vzťahu najťažšie zjednotenie základných hodnôt a rozdielnych záujmov. Vyžaduje to mnoho trpezlivosti a nekonečných rozhovorov, aby bolo možné nájsť spoločné body a najvýraznejšie rozdiely, a potom ich prirodzene zahrnúť medzi vlastné pravidlá a názory na život. Napríklad deti: deti môžu vyvolať priam domáci hurikán ešte skôr, než sa narodia. Do ktorej školy budú chodiť? Aké životné pravidlá by sme ich mali naučiť? Budú často u starých rodičov ? To všetko sú otázky, ktoré si kladú budúci rodičia, a s odpoveďami nemusia byť vždy spokojné obidve strany.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky vzťahy
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.