loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Ako si poradiť s emóciami v práci?

Ako si poradiť s emóciami v práci?

Ako si poradiť s emóciami v práci?Keď vstanete ľavou nohou...
Ako si poradiť s emóciami v práci?

S úsmevom to ide ľahšie
S úsmevom to ide ľahšie

Ako si poradiť s emóciami v práci?

Emócie nás sprevádzajú každý deň. Je dobré ich prejavovať? Alebo ich radšej držať na uzde a skrývať pred celým svetom? Máme postupovať v profesionálnom živote rovnako ako v osobnom?

Emócie naše každodenné

Rozhodne nie je dobré emócie potláčať. Majú slúžiť ako kontakt s okolím, ukazujú svetu, čo si myslíme a čo cítime, pomáhajú vytýčiť hranice, ktoré nikomu nedovoľujeme prekročiť. Keď sa k vám niekto správa nespravodlivo, máte právo hnevať sa. Keď sa stane niečo smutné, máte právo plakať a byť zarmútený. Keď ste šťastná, smejete sa a prekypujete energiou. Je to normálna ľudská vlastnosť a nebolo by dobré brániť sa tomu!

Aké emócie nám robia spoločnosť v práci?

  • Zlosť - tam, kde spolu robia rôzni ľudia, prijatí na základe ich zručností a nie na základe charakteru, sa môžu ľahko vyskytnúť konflikty. Nie vždy je všetko tak, ako by ste chceli vy a vtedy sa zlostíte.
  • Úzkosť, strach - v práci máme zvyčajne nadriadených. Prirodzený rešpekt sa môže zmeniť na strach, všetko však závisí od šéfovej povahy. Práca je tiež spojená so zodpovednosťou, ktorá môže vyvolávať úzkosť. Rovnako aj aspekt udržania sa v práci a otázky financií sú čímsi, čo vzbudzuje nepokoj a niekedy dokonca strach.
  • Smútok - prepadne nás, keď sa cítime nedocenení, alebo keď máme pocit, že s nami zaobchádzajú nespravodlivo. Sme smutní aj vtedy, keď vidíme, že niečo robíme zbytočne a že to neprináša žiaden úžitok.
  • Radosť - keď vidíme výsledky našej práce a spolupráca s kolegami je efektívna a príjemná, vtedy máme dôvod na radosť. Každý je predsa spokojný, keď vie, že robí niečo, čo má zmysel.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.