loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Ako si nájsť prácu?

Ako si nájsť prácu?

Ako si nájsť prácu? Dobre sa pripravte
Ako si nájsť prácu?

Ako si nájsť prácu?
Ako si nájsť prácu?

1. Zamyslite sa, prečo si hľadáte prácu a v akej oblasti by ste sa chceli zamestnať. Ste čerstvou absolventkou školy a hľadáte si prácu vo vašom odbore, alebo už máte za sebou isté skúsenosti a chcete si nájsť lepšie platené miesto? Alebo sa vám už zunovala doterajšia robota a chcete si nájsť niečo úplne iné? Najdôležitejšie je, aby ste vedeli, čo chcete v novej práci robiť a či si chcete nájsť zamestnanie na plný úväzok alebo to má byť len príležitostná práca.

2. Ak ste nezamestnaná, zaregistrujte sa na úrade práce. Tam vám pomôžu nielen s nejasnosťami okolo sociálnej a zdravotnej poisťovne, ale vám na základe vašich kvalifikácii ponúknu aj vhodnú prácu. Ako prihlásenej na úrade práce vám plynú výhody, ktoré „dobrovoľne nezamestnaní“ nemajú.

3. Skompletizujte si dokumenty. Pripravte si diplomy o ukončení škôl a školení, ale aj rôzne certifikáty, ktoré máte. Spomeňte si na nejaký kurz, ktorý ste možno niekedy absolvovali a doteraz ste ho na nič nevyužili. Oprášte prach z vašich papierov a nájdite príslušné osvedčenia, pretože sa vám môžu v novej práci zísť.

4. Napíšte si životopis (Curriculum Vitae). Je to dokument, kde sú zaznamenané vaše doterajšie roky štúdií a pracovnej kariéry. Ak neviete, ako by vaše CV malo vyzerať, pohľadajte si na internete vzor. Dôkladne spíšte, aké školy ste navštevovali a v ktorých rokoch ste štúdia ukončili, kedy a kde ste pracovali. Do CV napíšte aj prípadnú charitatívnu činnosť či pôsobenie v mimovládnych organizáciách. To sú skúsenosti, ktoré zamestnávatelia oceňujú. Nezabúdajte ani na ďalšie zručnosti ako napríklad znalosť cudzích jazykov, vodičský preukaz alebo iné oprávnenia a schopnosti. 

5. Zaregistrujte sa na internetových portáloch. Internet veľmi uľahčuje hľadanie práce – inzeráty sú dostupné na stránkach sprostredkovania práce a dokumenty sa dajú poslať aj v elektronickej podobe. Zamestnávatelia často ponúkajú prácu na niekoľkých miestach súčasne, preto je dobré poprezerať si viacero portálov. Je tiež možné nastaviť si automatické upozorňovanie na nové pracovné príležitosti, potom ich budete dostávať e-mailom. Takúto možnosť ponúka napríklad www.profesia.sk  Medzi ďalšie populárne portály na Slovensku patria okrem iných aj: www.jobserver.sk, www.brigady.sk, alebo www.cprsr.sk

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.