loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Ako sa zbaviť stresu?

Ako sa zbaviť stresu?

Ako sa zbaviť stresu?Dobrý a zlý stresRýchla pomoc v boji proti stresu
Ako sa zbaviť stresu?

Ako sa zbaviť stresu?
Ako sa zbaviť stresu?

Ako si poradiť so stresom?

Šéf spravil scénu kvôli nedokončenému projektu, na stole sa kopia papiere a telefón neprestáva vyzváňať. Spotené ruky, zrýchlený dych, najradšej by ste zaliezli niekam pod stôl, aby vás nikto nevidel. Ktorá z nás niekedy nebola v takejto situácii?

V psychologickej terminológii stres znamená vzťah medzi ľudskými schopnosťami a požiadavkami vyplývajúcimi z danej situácie. V praxi to znamená, že ak od vás situácia vyžaduje viac ako ste schopná zvládnuť, objaví sa silná reakcia vyvolaná úzkosťou.
Medzi udalosti, ktoré spôsobujú najväčší stres, patria: smrť blízkej osoby, rozvod či rozchod, pobyt vo väzení, choroba či manželstvo.

Často však aj každodenné udalosti, akými sú napríklad hádka v rodine, napätá situácia na pracovisku alebo porucha auta, spôsobujú stres. Všetko záleží na individuálnej psychickej odolnosti.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 

Fórum

viac...
Fórum Úvahy o živote - smilan natacky - terkakvietok mihalnice - annahanna Hranie deti na zemi - Zuzana.Kov detsky kočik-trojkombinacia - Hanča7 nová auto - kvetinka16 rodinne auto - Ulricha Auto na uver - milusa
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.