loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Ako sa stať úspešným manažérom

Ako sa stať úspešným manažérom

Ako sa stať úspešným manažéromVaše vlastnosti a schopnosti
Ako sa stať úspešným manažérom

Ako sa stať úspešným manažérom
Ako sa stať úspešným manažérom

Chcete sa stať manažérom, aj napriek tomu, že cesta k tomuto cieľu bude dlhá a ťažká, a problémy vlastne začnú až vo chvíli, keď svoj cieľ dosiahnete?

Ak chcete byť úspešným manažérom, najdôležitejšie je presvedčiť ostatných, aby šli práve za vami. To znamená, že musíte mať predovšetkým vysoké ciele a určitú víziu, musíte vedieť presvedčiť ostatných, aby vami presadzované ciele považovali za žiaduce, a motivovať ich, aby tieto ciele neustále nasledovali.

Aj keď ešte nie ste manažérom, ale len členom tímu niektorej organizácie, musíte sa na svoju vysnenú pozíciu začať pripravovať už teraz. Každý krok, ktorý na svojej profesijnej dráhe urobíte, vám môže pomôcť rozpoznať, či vás neskôr ľudia budú chcieť nasledovať.

To, či ste/budete úspešný manažér, o vás prezradia nasledujúce schopnosti:

1. Vytvárate si s druhými efektívne vzťahy založené na empatii. Ak vo vás nadriadení, spolupracovníci alebo podriadení vidia osobu schopnú vyjadriť úprimné pocity súcitu, ak viete načúvať, budovať si vzťahy založené na spolupráci, úcte a dôvere, potom ste na dobrej ceste k svojej vysnenej kariére.

2. Efektívne a jasne komunikujete ako ústne, tak aj písomne (listom alebo prostredníctvom e-mailu). Je dôležité, aby ste vedeli načúvať, aby ste svoj slovný prejav dokázali prispôsobovať podľa toho, s kým hovoríte, aby ste sa pokúšali pochopiť hľadisko toho druhého a uvádzali argumenty, ktoré dotyčný pochopí. Rovnako tak je dôležité mať spätnú väzbu a overovať si, či vám ten druhý porozumel.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.