loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Ako sa naučiť prijímať kritiku?

Ako sa naučiť prijímať kritiku?

Ako sa naučiť prijímať kritiku?Dá sa to naučiť?
Ako sa naučiť prijímať kritiku?

Dá sa uniesť kritika?
Dá sa uniesť kritika?

Ako sa naučiť prijímať kritiku?

„Ako to vyzeráš? Urob niečo s tými vlasmi!" - jedna veta, ktorú vysloví vaša svokra, vám dokáže skaziť náladu na celý deň. Účes, za ktorý ste zaplatili nemalé peniaze a ktorý sa vám ešte ráno veľmi páčil, sa vám teraz zdá nemoderný a zle ostrihaný. Príde vám zaťažko prijať kritiku od iných ľudí? Alebo ľutujete, že ste neprijali niečiu srdečnú radu? S kritikou treba vedieť narábať.

Čím je kritika naozaj?

Kritika je vyjadrenie jednej osoby proti druhej, proti správaniu, názoru, či výzoru. S kritikou máme do činenia každý deň. Zakaždým, keď počujete, že niečo môžete spraviť ináč, že vyzeráte alebo postupujete zle - je to kritika. Sama ju tiež vyslovujete, a to dokonca častejšie, než si myslíte.

Konštruktívna kontra deštruktívna

Konštruktívna kritika je taká, ktorá zahŕňa podnety a návrhy na vyriešenie problému. Okrem toho sa zameriava na určitý aspekt a nie na osobu. Často počujete, ako niekto hovorí: „Si otrasný šofér! Mala by si chodiť autobusom a nie autom." To je deštruktívna kritika. Dá sa to povedať aj iným spôsobom: „Niekedy spôsobuješ na ceste nebezpečné situácie. Porozmýšľaj o dodatočných hodinách jazdenia, je to dôležité pre tvoju bezpečnosť. Bojím sa o teba." To je konštruktívna rada, ktorá sa týka konkrétnej zručnosti, a ktorá nikoho neponižuje.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.