loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Ako sa cítite v tridsiatke

Ako sa cítite v tridsiatke

Ako sa cítite v tridsiatke Pozitíva 30tky
Pozitíva 30tky

Pozitíva 30tky
Pozitíva 30tky

Prvýkrát ste nezávislá. Už sa nemusíte nikomu zodpovedať za to, čo robíte. Pokiaľ sa rozhodnete, je to na vás. Kto vám teraz môže povedať: „K žiadnemu moru nepôjdeš, máš pochybných priateľov a pri svojej povahe môžeš začať robiť hlúposti.“ Keď máte šťastie, bývate vo vlastnom a môžete si dovoliť usporiadať život podľa seba. Nikto vás nebude sekírovať alebo vydierať: „Ak neurobíš tie skúšky na jednotku, už odo mňa neuvidíš ani cent a s tým večným flákaním po meste bude koniec!“

Nemenej dôležité je to, že konečne poznáte samu seba. Koľkokrát v minulosti ste si zaborili s hanbou hlavu do vankúša a vyčítali si, ako ste len toto mohli urobiť?  Koľko protichodných vecí ste za ten krátky časový úsek urobili? Teraz, keď vám je tridsať, už také problémy nemáte. V zásade viete, čo môžete sama od seba čakať. Ešte sú veci, ktoré vás prekvapia, ale nie u seba, ale u druhých. Teraz si budete robiť realistické plány, hájiť svoje stanoviská, budovať si pohodlnejší život, v ktorom nebude toľko miesta na zbytočné napätie. Inými slovami, ste zrelá osobnosť, osobnosť, ktorú ľudia berú na vedomie, ku ktorej už nikto nemôže pristupovať so zhovievavosťou a nadradenosťou. V dvadsiatke ste o niečom takom ani nesnívali. A vidíte, konečne je to tu!

Začali ste spoznávať svet a chápete, ako sa veci majú. Už sa nenecháte opiť rožkom. Zvyčajne viete, čoho sa môžete dočkať od ľudí, ktorí vás obklopujú. A keď sa stane, že vás stretne nejaké nepríjemné prekvapenie, už vám nepripadá, že sa pre to zrúti celý svet. Inými slovami, stal sa zázrak, ste teraz silná. A táto sila sa neprejavuje len v citovom živote, ale aj vo všetkých medziľudských vzťahoch. V zamestnaní prichádzajú k slovu skúsenosti a intuície. Stávate sa odborníkom, udávate tón, ste tým, kto dokáže pohnúť vecami z miesta. Môžete sa hrdo obzrieť a povedať si: „Tak to je moje dielo!“ Svet už nie je taký, aký ho urobili vaši rodičia. Teraz ste na rade vy. Svet bude taký, aký si ho urobíte. Hurá!

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.