loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Ako prestať odkladať všetko na zajtra?

Ako prestať odkladať všetko na zajtra?

Ako prestať odkladať všetko na zajtra?Organizácia času
Ako prestať odkladať všetko na zajtra?

Ako prestať odkladať všetko na zajtra
Ako prestať odkladať všetko na zajtra

Ako neodkladať všetko na zajtra?

Príslovie "Čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra" určite poznáte. Ako často sa ale podľa neho riadite? Odkladanie všetkého na ďalší deň, a pokiaľ možno na dobu neurčitú, sa môže týkať všetkých oblastí vášho života: kariéra, rodina, súkromie.

Na rozdiel od zaužívaných názorov, neustále odkladanie vecí, ktoré treba urobiť, nevyplýva iba z úplnej lenivosti, ale je spôsobené strachom. Je často sprevádzané silným pocitom viny a neschopnosťou konať.
Chcete s tým skoncovať? Najskôr musíte vedieť, aké sú dôvody takého chovania.

Strach z porážky
Môže paralyzovať vaše konanie. Keď stojíte tvárou v tvár nejakému rozhodnutiu, novému projektu alebo dôležitej úlohe, môžete zapochybovať (niekedy podvedome) vo svoje schopnosti, obávať sa kritiky a toho, že nesplníte náročné požiadavky.

Perfekcionizmus
Ak každá úloha, na ktorú sa podujmete, musí byť vykonaná perfektne, sama si to sťažujete, a bráni vám to v rýchlom a konštruktívnom konaní.

Obava z úspechu
Znie to paradoxne, ale u niektorých ľudí úspešné zvládnutie úloh vyvoláva paniku, že po ich ukončení nebudú mať skrátka čo robiť. Znepokojuje ich pocit prázdnoty po vykonanej práci, preto majú tendenciu predlžovať konečný termín. Týka sa to hlavne príliš aktívnych ľudí, ktorí potrebujú byť stále zaneprázdnení.
Na mnohých ľudí však adrenalín spojený s prácou v napätí pôsobí stimulujúco, jednoducho to potrebujú, aby mohli správne fungovať.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.