loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Ako prekonať strach z lietania?

Ako prekonať strach z lietania?

Ako prekonať strach z lietania?Príprava na let
Ako prekonať strach z lietania?

Ako prekonať strach z lietania?
Ako prekonať strach z lietania?

Strach z lietania

Ako sa dá neobávať toho, že lietadlo spadne? Prepadnú vás pochybnosti po každej informácii o ďalšej leteckej katastrofe? Trpíte mdlobami alebo panickým strachom, len čo vojdete na palubu lietadla? Tieto príznaky trápia každého štvrtého pasažiera.

Štatisticky je lietanie síce po autobusovej doprave či preprave metrom, najbezpečnejším spôsobom cestovania, no môže sa premeniť na nočnú moru, pokiaľ vás paralyzuje strach. Ponúkame vám niekoľko vysvetlení a praktických rád, ako sa na let pripraviť.

Spoznajte príčiny strachu

Aby ste strach prekonali, musíte zistiť, odkiaľ pochádza.

Dramatické udalosti
Zapamätané scény z akčných či dokumentárnych filmov o leteckých katastrofach, alebo hrozba terorizmu, ak lietate zahraničnými linkami. Už len pomyslenie, že sa ocitnete tisíce metrov nad zemou, môže vo vás vyvolať vlny strachu.

Nepríjemné spomienky
Zlé skúsenosti z posledného letu: turbulencie, niekoľkohodinové meškanie, komplikované postupy bezpečnosti pri odbavení cestujúcich pred odletom, to všetko zvyšuje vašu nervozitu a vašu nechuť k cestovaniu lietadlom.

(Ne)logické myslenie
To, že sa také ťažké lietadlo odlepí od zeme, nie je pre mnohých ľudí logické. Odtiaľ pochádza strach, že lietadlo spadne a my spadneme spolu s ním.

Nevedomosť
Strach pramení aj z nedostatku informácií, preto sa dá ľahko spanikáriť pri najmenšom podozrivom zvuku. Pasažieri, ktorí poznajú princípy lietania, sa boja menej.

Klaustrofóbia alebo agorafóbia
Čiže strach z malých, tesných, alebo uzavretých priestorov - klaustrofóbia, alebo naopak - strach z pobytu na otvorenom priestranstve vrátane strachu z ľudí, čiže agorafóbia.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
pietro25 november, 2015 o 13:25
Tu nájdete pár tipov a rád, ako si zmierniť stres a strach z letu

http://lietanie.eu/cestovanie-lietanie/577/10-tipov-ako-uspesne-zvladnut-let-bez-stresu/

 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.