loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Ako požiadať o zvýšenie platu

Ako požiadať o zvýšenie platu

Ako požiadať o zvýšenie platuAko to urobiť?
Ako požiadať o zvýšenie platu

Ako požiadať o viac peňazí?
Ako požiadať o viac peňazí?

Ako požiadať o zvýšenie platu

Jasné, že každý z nás by chcel zarábať čo najviac. Keď sa rozhodujeme pre konkrétnu profesiu, miesto práce a pozíciu, súhlasíme často so sumou, ktorú nám ponúkajú. Vyrukovať s prehnanými predstavami o plate hneď na prijímacom pohovore vám neodporúčame. Vyšší plat si totiž žiada nejaké zásluhy. Ak nie ste spokojná s jeho výškou, treba vyčkať aspoň 3 - 6 mesiacov. 

Kedy máte dôvod žiadať zvýšenie platu?

  • Prešli mesiace, či dokonca roky, a vy stále zarábate rovnako. Infláciou ceny tovarov rastú a nájomné tiež neklesá. Zamestnávateľ by to mal vedieť a svojim zamestnancom zvýšiť platy už len preto, aby vykompenzoval pokles hodnoty peňazí. Ak to nerobí, môžete mu to navrhnúť sama.
  • Zmenil sa rozsah vašich povinností. Možno ste prebrali úlohy vašej kolegyne, ktorá išla na materskú dovolenku, alebo vám pridali novú zodpovednosť. Takisto sa môže stať, že vás povýšili a vy budete mať iné kompetencie. Malo by s tým teda byť spojené aj zvýšenie platu.
  • Odviedli ste dobrú prácu, podaril sa vám väčší projekt, mali ste dobrý nápad, ktorý sa dočkal realizácie. V takom prípade by mal každý rozumný zamestnávateľ navrhnúť väčšiu výplatu alebo hoci jednorazovú prémiu. Veď koniec koncov, aby boli zamestnanci kreatívni a plní entuziazmu, musia byť motivovaní a byť si vedomí toho, že niekto ich snahu ocení. Stáva sa však, že šéf si síce všimne, že ste úlohu úspešne zvládli, ale nenapadne mu, aby vás odmenil. Vtedy ho môžete sama o odmenu požiadať.
  • Rozšírili sa vaše kompetencie. Obhájili ste diplomovú prácu, absolvovali postgraduálne štúdium, ďalšie kurzy a školenia, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť kvalitu vašej práce – zamestnávateľ to zvyčajne vidí rád. S každým novým diplomom a oprávnením máte šancu na povýšenie, zmenu oblasti pôsobenia, ako aj na zvýšenie platu. Neplatí to samozrejme v prípade, ak si napríklad urobíte štátnice z mandarínskej čínštiny, ktorú pri svojej práci nebudete používať.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.