loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Ako povedať šéfovi, že nemá pravdu?

Ako povedať šéfovi, že nemá pravdu?

Ako povedať šéfovi, že nemá pravdu?Dialóg so šéfom
Ako povedať šéfovi, že nemá pravdu?

Ako povedať šéfovi, že nemá pravdu?
Ako povedať šéfovi, že nemá pravdu?

V tomto prípade je potrebné postupovať veľmi opatrne, inak totiž dosiahnete jedine to, že sa situácia naopak viac zhorší. Len vtedy, ak to, čo hovoríte, je overené, a ak to predložíte náležitým spôsobom, máte šancu dosiahnuť nie len vyriešenie momentálnej situácie, ale môžete si dokonca získať šéfovu dôveru.

Nemali by ste sa púšťať do boja, ktorý rozhodne nemôžete vyhrať. Preto sa snažte, aby váš zámer bol konštruktívny, a nie len kritický, a tiež, aby ste mali pripravené iné riešenie situácie.

Mali by ste sa držať predovšetkým nižšie uvedených pravidiel:

  • Nikdy nekonajte unáhlene. Neobviňujte niekoho, pokiaľ si nie ste istí, že sa toto obvinenie zakladá na pravde. Aj keď máte od začiatku dojem, že niečo nie je v poriadku, negatívne následky sa obyčajne ukážu až časom. V tíme musíte spolupracovať, aj keď s niekým nesúhlasíte. Nehádžte druhým polená pod nohy len preto, aby ste dokázali, že váš pôvodný názor bol správny. Dejte danému rozhodnutiu šancu, možno bolo predsa len správne. Pokiaľ však skalopevne veríte vlastnému úsudku, potom skôr ako zahájite diskusiu, pokúste si pripraviť čo najlogickejšie argumenty.
  • Požiadajte o dovolenie. Skôr ako začnete predkladať argumenty, spýtajte sa, či to môžete urobiť. Predovšetkým preto, že väčšine ľudí je príjemnejšie, keď sa im vopred oznámi, že bude nasledovať analýza ich rozhodnutí/správania. Rovnako tak je možné, že vami zvolený okamih nie je najvhodnejší, pretože ten druhý sa musí zaoberať niečím iným. V takomto prípade nenaliehajte a radšej sa k celej záležitosti vráťte neskôr.
  • Buďte úprimní, pokiaľ ide o dôvody. Svoju reč nestavajte len na sťažnostiach. Isto chcete dosiahnuť niečo konkrétne – aký by inak malo zmysel otvárať diskusiu? Zdôvodňujte svoje stanoviská tak, že budete vychádzať z faktov (hlavne preto, že ostatní ich možno nepoznajú tak dobre ako vy, obzvlášť pokiaľ sa s nimi stretávate denne).

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.