loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Ako ovládať emócie?

Ako ovládať emócie?

Ako ovládať emócie?Potláčať alebo uvoľňovať?Čo spôsobuje časté zmeny nálady?
Ako ovládať emócie?

Ako ovládať svoje emócie?
Ako ovládať svoje emócie?

Ako ovládať svoje emócie?

Raz ste od radosti celá bez seba, inokedy sa vám chce plakať bez príčiny. Známi na vás pozerajú so strachom, lebo nikdy nevedia, kedy zase vybuchnete. Radšej sa vám vyhýbajú. Už ste unavená z emócií, ktoré nad vami panujú? Poradíme vám, ako ich ovládať.

Emócie

Emócie nám robia spoločnosť každý deň. Sú to silné pocity, tak vedomé, ako aj podvedomé, pozitívne aj negatívne. Vznikajú ako reakcia na kontakt so svetom, ľuďmi, samým sebou. Dávajú hodnotu a zmysel všetkému okolo nás. Pozitívne emócie – šťastie a nadšenie striedajú tie negatívne – zlosť, strach a hnev.

Od prežívaných pocitov závisí aj naša nálada, to je prirodzené. Problém nastane, keď začneme reagovať "prehnane" (neadekvátne k udalosti, ktorú prežívame), alebo sa nálada a emócie menia príliš rýchlo. Ľudia okolo nás sú zmätení našimi náhlymi stavmi smútku a eufórie, zlosti či výbuchmi smiechu. Preto chceme emócie ovládať.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 

Fórum

viac...
Fórum Hranie deti na zemi - Zuzana.Kov Názor na Sunar - barborka235 káva - Libik detox - ternika darček pre svokru - Esíčko Bolesti a šport - ReBarbora Celulitída - Stojkova.marcela1 Kremy proti celulitide - Seny
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.