loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Ako napísať úspešný životopis

Ako napísať úspešný životopis

Ako napísať úspešný životopisAko má vyzerať životopis
Ako napísať úspešný životopis

Ako napísať úspešný životopis
Ako napísať úspešný životopis

Rozhodli ste sa zmeniť nielen zamestnanie, ale tiež odbor pôsobenia? Chcete začať novú profesijnú dráhu a cítite, že sa dokážete vydať cestou, ktorá poskytuje omnoho viac šancí na úspech? Blahoželáme! Takéto rozhodnutie je prvým krokom k vysnívanej kariére.

Urobiť to však bude podstatne ťažšie: presvedčiť potenciálnych zamestnávateľov, že zamestnať vás je to najlepšie, čo môžu urobiť a že v novom zamestnaní či dokonca odbore môžete podávať efektívny výkon.

Nadišla chvíľa zapracovať na tom, ako bude vyzerať váš životopis.

Vytvoriť životopis v takomto momente kariéry môže predstavovať výzvu, najmä pokiaľ je zmena profesijnej dráhy zásadná. Pokiaľ robíte takúto zmenu vo svojej profesijnej dráhe, musíte v životopise uviesť množstvo vecí:

  • schopnosti, ktoré máte a ktoré ste využívala v predchádzajúcich zamestnaniach – tie si prinesiete so sebou a prispôsobíte ich miestu, kde posielate životopis;
  • svoje silné stránky a úspechy, ktoré vám v novej práci môžu pomôcť uplatniť sa;
  • činnosti, ktoré môžete v porovnaní s pracou v predchádzajúcom zamestnaní robiť inak.
Praktickou metódou, ako vytvoriť životopis, je v takomto prípade „funkčný model“  CV. Ak meníte prácu, potom práve funkčný životopis, ktorý je odlišný od chronologického alebo kombinovaného, môže viesť k úspechu.

Funkčné CV vhodné pre zahájenie novej profesijnej dráhy môže začínať charakteristikou vášho vlastného profilu alebo prehľadom toho, čo ste po profesijnej stránke v minulosti robila a čo chcete robiť v budúcnosti. Skromnosť v tomto prípade nie je na mieste, pretože vaším cieľom je urobiť v kariére krok vpred.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.