loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » Ako motivovať rôzne typy osobnosti

Ako motivovať rôzne typy osobnosti

Ako motivovať rôzne typy osobnostiZamestnanci a ich osobnosť
Ako motivovať rôzne typy osobnosti

Ako motivovať rôzne typy osobnosti
Ako motivovať rôzne typy osobnosti

Dobrý manažér prispôsobuje svoj spôsob vedenia tak, aby členovia jeho tímu dosahovali čo najlepšie možné výsledky. Musí prihliadať na typy ich osobností, pretože motivačné techniky nie je možné aplikovať na všetkých rovnako.

Toto je niekoľko najčastejšie sa vyskytujúcich typov osobností a najvhodnejšie spôsoby, ako na ne pôsobiť:

Rodený vodca

  • Koná, ako by bol vedúcim tímu, aj keď toto postavenie ešte nedosiahol. Je to osoba, ktorá sa vždy ujíma slova, ponúka sa, že povedie skupinu, a že bude ovplyvňovať dianie.
  • Ako na takúto osobu pôsobiť? Na jej vrodený sklon preberať vedenie sa nepozerajte ako na hrozbu. Radšej ho využite. Povzbudzujte týchto zamestnancov, aby viedli schôdzky tímov a organizovali rôzne akcie. Umožnite im styk s ľuďmi, ktorí im pomôžu osvojiť si ďalšie vlastnosti potrebné k vedeniu, ako sú napríklad takt a diplomacia. Hľadajte príležitosti, ako dať týmto osobám možnosť uplatniť sa – s najväčšou pravdepodobnosťou totiž v tíme dlho nezostanú, pokiaľ budú cítiť, že nemajú nádej na postup.
Spoločenský člen tímu
  • Existuje skoro v každej firme. Je to osoba, ktorá síce chodí do práce, ale väčšinu času stratí rozprávaním s kolegami. Skôr sa druží, ako pracuje. Obyčajne je to tiež osoba rozširujúca rôzne fámy a ktorá komentuje alebo ohovára všetko, čo robia ostatní spolupracovníci.
  • Aký postoj musíte zaujať, aby ste motivovali spoločenského člena tímu? Predovšetkým mu stanovte prísnejšie miery. Keď mu dáte jeden, dva projekty naviac, pravdepodobne už nebude mať toľko času na rozprávanie. Keď si všimnete, že sa mu nechce pracovať, môžete si dotyčného vziať bokom a osobne to s ním prebrať. Upozornite ho, že čas stratený rozprávaním, ktoré nemá nič spoločné s prácou, ho pripravuje o možnosť ujať sa úlohy naviac, a tým tiež o pracovný postup. 

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.