loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » Ako dieťaťu vysvetliť rozvod?

Ako dieťaťu vysvetliť rozvod?

Ako dieťaťu vysvetliť rozvod?Dajte si pozor na pocit viny u dieťaťa! Medzi dvoma mlynskými kameňmi
Ako dieťaťu vysvetliť rozvod?

Ako dieťaťu vysvetliť rozvod?
Ako dieťaťu vysvetliť rozvod?

Hoci bolo manželstvo veľmi šťastné, môže nastať chvíľa, že láska vyprchá a vy sa rozhodnete pre rozvod. Spája sa to so stresom a smútkom, no ako dospelí chápete, že je to najlepšie riešenie. Ale ako vysvetliť dieťaťu, že odo dnes už mama a oco nebudú žiť spolu?

Rozviesť sa alebo nie?   

  • V spoločnosti prevláda názor, že je dobré zachovať manželstvo pre dobro dieťaťa, ktoré by malo mať oboch rodičov. Samozrejme, že pre jeho dobro sa oplatí o lásku bojovať a pokúsiť sa krízu prekonať. No ak už vo vzťahu nie je žiadna láska a vy spolu žijete ako dvaja cudzí ľudia, je naozaj dobré hrať sa na šťastnú rodinku? Pamätajte, že vaša ratolesť vidí viac, než si myslíte. Nestačí len nehádať sa a žiť zdanlivo poriadne. Mladý človek vidí, ako sa rodičia k sebe správajú, ako sa zhovárajú, či sú k sebe navzájom pozorní. Podvedome sa učí správať sa ako oni a v dospelosti sa chová podobne. Ak bolo dieťa vychovávané v rodine, kde medzi rodičmi nebola láska, len chlad a odstup, môže mať neskôr problémy opätovať city a budovať si zdravé vzťahy s ľuďmi.
Emócie
  • Odchod jedného z rodičov je pre dieťa dramatickým zážitkom. O to väčším, že mu nerozumie. Nehovorte mu „neplač, nič sa nestalo" alebo „nejako si poradíme". Veď sa predsa stalo veľmi veľa. Dovoľte dieťaťu plakať, pochopte jeho smútok a žiaľ, hoci vy sa možno tešíte, že sa rozvodové konanie konečne skončilo. Ono vašim veciam a problémom nerozumie, berie to tak, že ho opustila jedna z najdôležitejších osôb v jeho živote.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.