loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Ako byť menej sebecký?

Ako byť menej sebecký?

Ako byť menej sebecký?Kedy je egoizmus zdravý?
Ako byť menej sebecký?

Ako byť menej samoľúbym?
Ako byť menej samoľúbym?

Ako byť menej sebecký?

„Nebuď lakomá a ponúkni aj kamarátku čokoládou" – vravievala mama, keď sme ako deti chceli všetko len pre seba. Teraz sa ako dospelé ženy často zamýšľame nad tým, či nie sme príliš egoistické. Bolo by lepšie venovať viac času iným, pomáhať a deliť sa? Alebo treba radšej častejšie myslieť na seba?

Kde sa nabral egoizmus?

Nikto sa egoistom nestal len tak, zo dňa na deň.

Typickými egoistami sú zvyčajne osoby, ktorých rodičia spravili vo výchove nejakú chybu. Pribehli napríklad na každé zavolanie dieťaťa, kupovali mu všetko, čo si zažiadalo a stále mu prízvukovali, že je najlepšie na svete. Určite je dobré, ak dieťa cíti podporu a lásku rodičov, ale netreba to preháňať!

Aby dospelý človek udržal svoje sebavedomie na zodpovedajúcej úrovni, dôležitý je „reálny odraz" v očiach svojich rodičov. Rovnako ako pochvala, veľmi dôležitá je aj konštruktívna kritika. V opačnom prípade z dieťaťa môže vyrásť niekto, kto je presvedčený, že môže na svete absolútne všetko. Štatistiky hovoria, že častejšie sa tak stáva v prípade jedináčikov než v rodinách s viacerými deťmi. Tvrdenie, že egoistom je každý, kto nemá súrodenca, je však len nesprávny predsudok.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.