loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » 11 trikov pre vyjednávanie

11 trikov pre vyjednávanie

11 trikov pre vyjednávanieTriky k vyjednávaniu
Triky k vyjednávaniu

Triky k vyjednávaniu
Triky k vyjednávaniu

4. „Noha na prahu“ – pokiaľ chcete od niekoho získať niečo dôležité, požiadajte ho hneď na začiatku o drobnú výhodu. Po jej získaní môžete prísť so skutočnou žiadosťou. Je to praktická ukážka vyjednávania v dvoch krokoch: prvým získate ústretovosť a druhým dosiahnete svoj cieľ.

5. „Dvere zabuchnuté pred nosom“ – pokiaľ chcete získať určitý prospech, požadujte od partnera 5-až 10-krát viac, ako chcete dosiahnuť. Samozrejme, odmietne vás, ale potom sa pravdepodobne bude cítiť previnilo. Až potom môžete prísť s tým, čo chcete dosiahnuť, a váš partner bude rád, že vás uspokojil a vyviazol z toho „tak lacno“.

6. Tri kroky – tento trik sa zakladá na zákone kontrastu. Pokiaľ chcete niečo získať alebo predať, porovnajte to s niečím extrémne drahým alebo kvalitnejším, a potom, naopak, s niečím omnoho lacnejším a menej kvalitným. Na konci predstavte vec, ktorú chcete predať – pod heslom: dobrá kvalita za rozumnú cenu.

7. Tri možnosti – príliš veľká rozmanitosť spôsobuje problémy pri rozhodovaní. Preto je dobré predstaviť maximálne tri možnosti.

8. Predstavte výhody – tzn. nie zloženie krému proti vraskám, ale jeho účinky, ktoré spôsobia, že budete vyzerať o 10 rokov mladšie. Alebo žiadne technické vlastnosti luxusného auta, ale povedomie o vašom štatúte a zdanie, ktoré také auto vyvolá.

9. Použite návnadu – donúťte ostatných, aby prišli za vami, pretože im ponúkate niečo, čo vyzerá jedinečne.

10. Vždy hovorte menej, ako je nutné – ak sa pokúšate urobiť dobrý dojem, potom čím menej toho poviete, tým lepšie! Aj keď poviete niečo banálne alebo celú reč zakončíte nejakou všeobecnou pravdou, môže to vyzerať zaujímavo.

11. Nikdy nechcite vyzerať dokonalo – môže byť nebezpečné tváriť sa pred ostatnými, že nemáte žiadny nedostatok či slabosť. Niekedy je dobré dať najavo určité nedostatky a priznať si ich, aby ste predišli závisti a vyzerali ľudskejšie a prístupnejšie.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.