loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » 11 trikov pre vyjednávanie

11 trikov pre vyjednávanie

11 trikov pre vyjednávanieTriky k vyjednávaniu
11 trikov pre vyjednávanie

11 trikov pre vyjednávanie
11 trikov pre vyjednávanie

Všetko sa dá vyjednať! Určite ste to počuli už najmenej stokrát, a to, či pracujete v predaji, alebo len potrebujete presvedčiť svojho partnera o tom, že dovolenka na horách je pre vás oboch to najlepšie.

Čo, kedy a komu hovoriť počas vyjednávania – to sú základné prvky úspechu (alebo neúspechu) pri akomkoľvek obchodnom či súkromnom rokovaní.

Samozrejme, že všetko by bolo omnoho jednoduchšie, pokiaľ by ste vy a partner, s ktorým vyjednávate, boli úprimní a čestne priznali dôvody a ciele vyjednávania. Možno by to boli tie najlepšie predpoklady pre stratégiu win-win (víťaz-víťaz). Ale ako môžete vedieť, že váš partner naozaj nemôže za ponúkaný výrobok dať viac ako 100 €? Alebo jednoduchšie: ako presvedčiť vášho partnera, že Afrika je jediným miestom, kde si na dovolenke skutočne oddýchnete?

Základný predpoklad, od ktorého sa vyjednávanie odvíja, je ten, že nikto nikdy nehovorí celú pravdu. Takže je dobré poznať a rozpoznať triky, ktoré nám môžu celú situáciu zjednodušiť.

Nižšie predstavujeme 11 najefektívnejších trikov pre vyjednávanie:

1. „Škaredé káčatko“ – predstavenie troch riešení, z ktorých dve sú prezentované priaznivejšie a pozitívnejšie a jedno v menej priaznivom svetle. Váš partner tak získa dojem, že to, čo hovoríte o tých lepších riešeniach, je rovnako úprimné ako to, čo tvrdíte o tom najslabšom produkte. Trhovci často tento trik používajú, keď hovoria: „Nekupujte si dnes paradajky, nie sú také čerstvé! Vezmite si radšej papriky a uhorky, priviezol som ich dnes ráno!”

2. Striedanie rôznych spôsobov vyjednávania – vedie k zmäteniu spoločníka a zakladá sa na rýchlom striedaní nasledujúcich spôsobov vyjednávania: pasívneho, agresívneho a asertívneho.

3. Donúťte partnera, aby s vami súhlasil – osoba, ktorá s vami súhlasí, jednoduchšie odpovie kladne na vaše požiadavky.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.