loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » 10 rád, ako správne napísať CV

10 rád, ako správne napísať CV

10 rád, ako správne napísať CVAby vaše CV bolo dokonalé
10 rád, ako správne napísať CV

10 rád, ako správne napísať CV
10 rád, ako správne napísať CV

Curriculum vitae je dôležité pre získanie akejkoľvek pracovnej pozície. Ale pokiaľ si ho pred odoslaním starostlivo a objektívne neprečítate, môže jeho cesta skončiť v koši spolu s ďalšími zle zostavenými dokumentmi.

Pred zaslaním vášho CV si skontrolujte 10 nasledujúcich bodov:

1. Správny výber nového pracovného miesta.

To je prvá vec, na ktorú by ste sa mali zamerať. Neodpovedajte na všetky inzeráty. Pokiaľ presne nezodpovedáte požiadavkám na dané miesto, neuchádzajte sa oň. Venujte dostatok času čítaniu pracovných ponúk a vyberte si len tie, ktoré zodpovedajú vašej situácii.

2. Celkový vzhľad.

Vzhľad CV je skutočne veľmi dôležitý! Nesnažte sa ušetriť na tlači CV použitím nekvalitného papiera. Dobre si skontrolujte, či váš životopis neobsahuje gramatické alebo pravopisné chyby alebo škvrny od kávy. Využite funkciu vyhľadávania pravopisných chýb v textovom editore a poproste kamaráta, nech si vaše CV prečíta. Môže nájsť chyby, ktoré vám unikli.

3. Vhodne zvolená dĺžka CV.

Najlepší je taký životopis, ktorý sa vojde na 1 stranu veľkosti A4. Pokiaľ sú však na spísanie vašej kariéry potrebné dve stránky, pokojne ich napíšte. Dokument by mal obsahovať všetky body a úspechy vo vašej profesijnej kariére. Rozhodne nezmenšujte veľkosť písma, pretože potom by sa dokument stal horšie čitateľný.

4. Pravdivé údaje.

Nemeňte dáta a názvy pozícií, aby ste utajili napr. to, že ste boli nezamestnaná, že ste často menili pracovné miesto alebo že ste pracovali na menej dôležitých pozíciách. Pokiaľ bude zamestnávateľ preverovať vašu minulosť a zistí, že ste klamali, môžete na vytúžené miesto rovno zabudnúť.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.