loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Tom Ford

Tom Ford Značka Tom Ford
Tom Ford

Tom Ford
Tom Ford

Návrhár umožňujúci ženám cítiť sa sebavedome a sexi, sa narodil 27.8.1961 v Austine, Texas. Mal štastie, že rodičia ho podporovali v akejkoľvek záľube, nech si už zmyslel čokoľvek.

Inklinoval k dizajnu, voľný čas netrávil ani futbalom, ani rôznymi chlapčenskými pestvami, radšej doma v obývačke premiestňoval nábytok a obdivoval excentrický štýl oblečenia a šperkov svojej babičky.

Za mladi dostával vďaka svojmu dokonalému gentlemanskému vzhľadu nepreberné množstvo ponúk na vystupovanie v reklame a ešte aj dnes, keď sa verejne priznáva ku svojej sexuálnej orientácii je cieľom flirtovacích manévrov mnohých modeliek.

Svet kamery a filmu mu síce učaroval, ale už menej sa mu pozdávalo, že bol z každej strany dirigovaný. Tom chcel byť ten čo má veci pod kontrolou, pretože mal pocit, že by všetko spravil inak a lepšie.

Tom Ford študoval architektúru, ktorú s nevôľou dokončil v roku 1986. Vždy keď sa uchádzal o prácu v módnom biznise, nezabudol v životopise odvážne spomenúť fakt, že s módou nemá jeho diplom nič spoločné. Rozhodol sa byť návrhárom a nik a nič mu nemohlo stáť v ceste.

Šancu pomáhať pri tvorbe športových odevov mu dala Cathy Hardwick, u ktorej zostal dva roky. Svoj dôvtip Tom Ford ukázal už pri prvom pohovore u nej, keď na otázku, kto je jeho obľúbencom z európskych návrhárov pohotovo odpovedal: „Armani a Chanel“, lebo jeho bystrému oku neušlo, čo má Cathy na sebe.

Vďaka osobným kontaktom s prezidentom firmy R.McDonaldom a dizajnérom Marcom Jacobsom sa neskôr zamestnal u Perry Ellis, ale presýtený americkým lacným štýlom prahol po Európe.

Príležitosť prišla v podobe GUCCI, keď táto firma na počiatku krachu volala po generálnej oprave. Ford tvrdo pracoval osemnásť hodín denne, večne vo vlasoch s Mauriciom Gucci
(50%-tný vlastník), jeden chcel kruh, druhý štvorec, jeden hnedú, druhý čiernu, ale Dawn Mello, v tom čase kreatívna riaditeľka GUCCI, viac verila v Tomov potenciál.

A tak sa jeho dreváky stali najkopírovanejšou topánkou a prinavrátili firme zašlú slávu.

Na upadajúcu znaćku sa svet módy začal pozerať opäť s rešpektom, Mello odišla na vrchole k Bergdorf Goodman NY a Ford bol v roku 1994 menovaný kreatívnym riaditeľom GUCCI.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky dizajnéri a prehliadky
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.