loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Stella McCartney

Stella McCartneyKto obľubuje značku Stella McCartney?
Stella McCartney

Stella McCartney a Liv Tyler
Stella McCartney a Liv Tyler

Nezáleží na tom ako šaty vyzerajú na vešiaku v ateliéri, alebo vo svetlách rámp, ale ako v nich žena vyzerá v bežný deň, tak na tom záleží....

Stella McCartney sa narodila 13.9.1971 v Londýne za dramatických okolností do rodiny hudobníka (Paul McCartney) a fotografky. Meno otca jej otvorilo mnohé dvere, už ako 16-ročná sa motala okolo prvej kolekcie Christiana Lacroix a krajčírske umenie si cibrila u Edwarda Sextona na Savile Row, kde si kľučku podávali Mick Jagger, Eric Clapton, aj Jack Nicholson.

Vyštudovala Central Saint Martin College of Art and Design a na jej absolventskej prehliadke v roku 1995 navliekla do šiat Kate Moss aj Naomi Campbell, čo vyvolalo pozornosť novinárov a žiarlivosť spolužiakov.

Šepkalo sa, že nijako nevynikala počas štúdia a reči neutíchali ani po jej prvej kolekcii pre Chloè, kde zastávala od roku 1997 post kreatívnej riaditeľky. V dokonalom vypracovaní tejto kolekcie mal prsty opäť
Edward Sexton. Napriek kritike, že nepriniesla nič nové, len transformáciu toho čo tu už bolo, zisky stúpali a investori si mädlili ruky.

V roku 2001 si pod ochrannými krídlami GUCCI Group vytvorila vlastnú značku.

V roku 2004 začala spolupracovať s firmou Adidas, vytvára športové oblečenie na beh, plávanie, tenis, golf a vďaka nej Adidas chytil druhý dych.

Svojou troškou do mlyna prispela aj pre H&M v roku 2005, kedy táto spolupráca rozprúdila debaty o jej súťaživosti s Karlom Lagerfeldom, ten jej totiž neprial ani jeho nástupníctvo v Chloè, nepovažoval ju za hodnú takej pozície.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky dizajnéri a prehliadky
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.